De eerste site is gemaakt door gebruikers en geoptimaliseerd samen met gebruikers.
Met de oude site hebben Hisko en team hun best gedaan om de site zo ideaal mogelijk te maken.
En met succes. Want met die site is waarneming.nl groot geworden. En met die site hebben zoveel mensen een hart gekregen voor deze hobby.
Als je een nieuwe site maakt, die je er dan misschien modern uit wilt laten zien.
Alles wat je weghaalt of verandert is dan niet meer optimaal.
De oude site had eigenlijk "alles wat we wensten". (Het was niet perfect, maar er kon wel heel erg veel)
Dus het is dan wel erg moeilijk om, met een nieuwe site waarin je veel verandert - alleen maar om het er anders uit te laten zien,
toch hetzelfde niveau te halen. Dat is misschien eigenlijk wel gewoon onmogelijk. Omdat je doel verandert.
Het gaat niet meer om dat het zo ideaal mogelijk is, maar om dat het er anders uit gaat zien.
Een gelikte site ziet er misschien uit of het veel geld waard is, want er moet wel hard gewerkt zijn om het er anders uit te laten zien,
maar als vervolgens de site niet meer inhoudelijk biedt waar de gebruikers behoefte aan hebben, dan is het alsnog min of meer weggegooid geld.
En dan gaat het om, wat is het belangrijkst. Dat je een nieuwe hippe site hebt. Wat inhoudelijk veel minder biedt dan de standaard die ooit gecreeerd is.
Of dat je wel het script verfrist, maar de site en zijn functionaliteiten (evt in een nieuw jasje) behoud.
De oude site is als een oud clubhuis, dat kraakt, met gaten en kieren, met oude herinneringen enz.
Dan kan je ineens een nieuw clubhuis neerzetten, wat doodstil is, geisoleerd, wat geen verhaal of gevoel heeft.
Waar je niets meer kan vinden, omdat alles opeens opgeruimd is in hippe opbergsystemen enz.
Het is juist de kunst een nieuw clubhuis te bouwen met juist nog die dingen van vroeger die de sfeer van het oude clubhuis meenemen.
Dan heb je ook een nieuw clubhuis, zeker het geld en de vernieuwing waard, maar nog wel "clubhuis" waar velen zich thuis voelden.
Hopelijk heeft iedereen hetzelfde doel, het beste voor waarneming.nl en behoud van deze hobby.
Ik hoop dat het de betrokkenen achter de schermen gaat lukken om tot goede compromissen te komen.
Zodat het beste uit het geld gehaald word en waarneming.nl en de hobby kan blijven zoals het was.
Een nieuw clubhuis met de sfeer en mogelijkheden van het oude clubhuis.
Want dat (het oude 'clubhuis') is waar de site groot mee is geworden, en waar het zijn succes aan te danken heeft.
Groetjes, Marleen