Ik sluit me even bij dit topic aan, gestart door Thijs.
De laatste weken zie ik ook dit(?) soort luizen, zelfs wanneer het vrij koud is.. in het Amsterdamse bos, in de omgeving van nat rietlandschap.
Ik zie ook nog wel Haaienvinnenluizen, alhoewel ze als het kouder wordt niet veel bewegen.. in de omgeving van wilgen.
Maar om op die eerste soort terug te komen, de luis die ik een paar dagen geleden fotografeerde doet me daar aan denken (nu zijn er natuurlijk vele soorten maar nu het kouder is en gelet op de tijd van het jaar kan dit een overeenkomstige luizensoort zijn denk ik)
Ze zitten niet in groepen en lopen veelal op houten bankjes of prullenbakken..!?
ongeveer 3-4mm groot, donker en op de rug wat lichte lijnen zichtbaar met het oog.
Opvallend vind ik de gekartelde 'krokodillen'-rand langs het rugschild, als nederlandse naam zou ik Krokodillenluis wel passen..
Ik heb 'm even in de 'spotlights' gezet:
Ik had 'm eerder al op diptera.info gezet, op het andere insektenforum maar omdat ik de luis van Thijs vond, zet ik 'm er even onder :gap:
p.s. ER is een nieuw smilie zag ik: :mic mooi hoor..