Veel is onduidelijk over hoe de link tussen een waarneming en een gebied nu precies geregeld is.
Eerst even wat theorie en geschiedenis.
Een waarneming is een punt zie http://waarneming.nl/waarneming/view/40277177 (http://waarneming.nl/waarneming/view/40277177)
Toen waarneming.nl begin was een gebied ook een punt.
bij het invoeren werd gekeken welk punt van een gebied het dichtste bij een punt van een waarneming lag , dit gebied werd dan aan de waarneming gekoppeld.
Later zijn gebieden omgezet naar rechthoeken waarvan de 4 hoekpunten bekend waren.
b.v. (http://waarneming.nl/download/voorbeeld_gebied1.jpg)
Bij het invoeren werd dan gekeken of het punt in de rechthoek viel of maximaal 5 km daar vandaan.
Dit leidde tot soms tot onverwachte combinaties.
Na 1 september worden gebieden in de vorm van polygonen gebruikt.
zie b.v
(http://waarneming.nl/download/gebied_voorbeeld2.jpg)
Nederland wordt vrijwel landsdekkend gevuld met polygonen, omdat we ook alle gemeenten hebben.
Door een groot aantal vrijwilligers zijn inmiddels 70% van de bestaande gebieden omgezet naar polygonen.
Bij dit omzetten zijn gebieden soms:
a. van naam gewijzigd
b samen gevoegd
c. uitgesplitst
d. het gebied is een beetje verplaatst omdat de rechthoek niet op de juiste plek lag.
Deze laatste akties leiden tot misverstanden omdat we tijdens de overgang naar de nieuwe versie niets aan de bestaande waarnemingen hebben gewijzigd.
Bij een waarnemingen van voor 1 september kan dit soms leiden tot:
1 een andere gebieds naam is aan mijn waarneming gekoppeld (a)
2 de gebiedsnaam is hetzelfde maar het gebied zelf ligt niet meer op de plek waar de punt van de waarneming in valt (b,c,d)
In de waarnemingen overzichten http://waarneming.nl/waarnemingen_v7.php?groep=1 (http://waarneming.nl/waarnemingen_v7.php?groep=1) en http://waarneming.nl/waarnemingen_all_v1.php?groep=2 (http://waarneming.nl/waarnemingen_all_v1.php?groep=2) wordt het gebied getoond zoals deze aan de waarneming is gekoppeld.
In alle lijsten van een gebied worden alleen die waarnemingen getoond waarvan de punt van de waarneming daadwerkelijk binnen de polygoon van dat gebied valt.
Bij waarnemingen van voor 1 september kan dit dus tot verschillen leiden.
Ook als na 1 september een gebied gewijzigd wordt.
Dit zelfde geldt ook voor de (lokale) werkgroepschermen.
Het gebied waarbinnen een werkgroep opereerd wordt ook afgebakend door een polygoon.
vb: de rode lijn geeft het werkgebied van VWG Katwijk weer:
(http://waarneming.nl/download/werkgroepvoorbeeld.jpg)
Veel van de polygonen zijn nog niet af.
Als je vindt dat bepaalde waarnemingen van jouw onterecht niet in een werkgroepscherm worden getoond neem dan kontakt op met de werkgroepbeheerder(s)
--------------------------------------------
Wat voor vragen krijgen wij hierover:
- mijn waarneming valt zowel in gebied a als in gebied b
->Dat kan polygonen kunnen (gedeeltelijk) over elkaar heen vallen, een klein gebied kan onderdeel zijn van een groot gebied. B.v. de Oostvaardersplassen en de grote praambult. Als je een waarneming hebt ingevoerd op de grote praambult is deze te vinden in http://waarneming.nl/gebied/view/5650 (http://waarneming.nl/gebied/view/5650) als in http://waarneming.nl/gebied/view/3204 (http://waarneming.nl/gebied/view/3204)
-Veel van mijn waarnemingen zijn aan een 'verkeerd' gebied gekoppeld
->zie a,b,cd
-Veel van mijn waarnemingen zijn aan een 'verkeerd'gebied gekoppeld kunnen deze automatisch worden omgezet.
->We zijn erg huiverig om waarnemingen geautomatieerd te wijzigen, maar het is niet uitgesloten dat per waarnemer de gebieden aan het nu voor de punt geldend gebied gekoppeld kunnen worden via een nog te maken programma.
De planning is nog niet bekend.
Ter informatie is in het waarneming detailscherm een extra optie toegevoegd bij waarnemingen van voor 1 september 'Gebieds historie'
Dat geeft inzicht in het gebied welke voor en na 1 september bij de waarneming hoort
b.v. http://waarneming.nl/wn_gebied_historie.php?id=4363463 (http://waarneming.nl/wn_gebied_historie.php?id=4363463)
Goed idee Hisko,
Het zo echter nog fijner zijn dat als je aanklikt wijzig dit gebied dat er dan in het uitklapschermpje de nieuwe naam boven aankomt. Dat scheelt weer een muisklik. Overigens had ik verwacht dat als ik op wijzig gebied zou klikken dat het dan klaar zou zijn maar blijkbaar is die extra stap nodig (om redenen die ik niet helemaal zie).
Edit nog sneller gaat de waarnemingen wijzigen (klikken op de knop met de ventje met een stokbrood in zijn hand) en dan het oranje pijltje even optillen en laten vallen. En dan opslaan doen en terug naar overzicht.
Zag toevallig dat VWG de Peel niet in het scherm van gekoppelde werkgroepen stond, Zie http://vwgdepeel.ivnastensomeren.nl/ (http://vwgdepeel.ivnastensomeren.nl/)
CiteerVWG de Peel niet in het scherm van gekoppelde werkgroepen
snel toegevoegd
Is het mogelijk om een emailmelding te krijgen als een waarnemer een waarneming verwijderd waarop ik als regioadmin om commentaar heb gevraagd. Dit is me nu al een paar keer overkomen, het commentaar is dan verdwenen uit het commentaaroverzicht, zonder dat ik dat weet.
Citaat van: hiskodevries op maart 20, 2009, 09:43:04 AM
CiteerVWG de Peel niet in het scherm van gekoppelde werkgroepen
snel toegevoegd
Ik kan hem eerlijk gezegd er niet in terugvinden...
Citaat van: PeterM op mei 11, 2009, 22:27:05 PM
Is het mogelijk om een emailmelding te krijgen als een waarnemer een waarneming verwijderd waarop ik als regioadmin om commentaar heb gevraagd. Dit is me nu al een paar keer overkomen, het commentaar is dan verdwenen uit het commentaaroverzicht, zonder dat ik dat weet.
een waarnemer die zijn
eigen waarneming verwijderd hoeft toch verder geen verantwoording af te leggen aan een (regio) admin.!!!!
Gerrit, de waarnemer niet, waarneming.nl als het kan wel. Is wel zo netjes.
Is het mogelijk om bij meer dan 20 recente zeldzaamheden een 2e, 3e, etc. pagina's te tonen?
Eigenlijk net zo als bij waarneming.nl zelf.
Nu verdwijnen 'oudere' waarnemingen uit het scherm en zijn niet meer zo makkelijk te voorschijn te halen.
Zie: http://knnvsticht.waarneming.nl/index.php?groep=1
Waarneming.nl zou daar te traag van worden... Heb het ook al eens verzocht.
Jeroen, bedankt voor je reactie. Wel jammer!
Is het niet meer mogelijk om foto's van gebieden aan gebieden toe te voegen? Ik wilde het laatst doen maar kon het item 'Foto toevoegen' bij het gebied niet meer vinden. Nu is het al van lange tijd geleden dat ik het voor het laatst deed, dus ik kan hebben gemist dat het met reden is afgeschaft.
Citaat van: rutgerb op september 23, 2009, 22:54:21 PM
Is het niet meer mogelijk om foto's van gebieden aan gebieden toe te voegen? Ik wilde het laatst doen maar kon het item 'Foto toevoegen' bij het gebied niet meer vinden. Nu is het al van lange tijd geleden dat ik het voor het laatst deed, dus ik kan hebben gemist dat het met reden is afgeschaft.
nee je zoekt tevergeefs, die functie is niet beschikbaar
Ik zal dan maar gokken naar het waarom van het afschaffen. Te bewerkelijk, er werd rommel gepost, te weinig gebruikt? Ik zag wel dat die paar foto's die ik postte nog wel gewoon oproepbaar zijn. Is er een achterdeur voor nieuwe foto's?
Citaat van: rutgerb op september 24, 2009, 09:15:42 AM
Ik zal dan maar gokken naar het waarom van het afschaffen. Te bewerkelijk, er werd rommel gepost, te weinig gebruikt? Ik zag wel dat die paar foto's die ik postte nog wel gewoon oproepbaar zijn. Is er een achterdeur voor nieuwe foto's?
te bewerkelijk, en de enorme toeloop van vakantie kiekjes, nee d`r is geen achterdeur
Via het account van de NVWA worden geregeld waarnemingen ingevoerd buiten ons werkgebied:http://waarneming.nl/user/view/79?q=&g=0&from=2007-10-03&to=2009-10-03&prov=0&z=1&sp=0&gb=0&page=2 (http://waarneming.nl/user/view/79?q=&g=0&from=2007-10-03&to=2009-10-03&prov=0&z=1&sp=0&gb=0&page=2)
Zie bv Groene Reiger, Sib Spr. Zanger, Ringslangen bij Leerdam, waarnemingen uit Krimpen etc..
Dat lijkt me niet handig, wat moet ik hiermee?
dat is iemand die de inlogcode en wachtwoord heeft.
Hallo admins,
Ik vraag mij af of het onderstaande staafdiagram ook betrekking heeft op alle exoten en of hybriden, etc. Het soortenaantal komt namelijk niet overeen met het ingestelde eigen werkgebied via onze werkgroep. Terwijl het toch dezelfde gebiedsgrenzen betreft?
Groetjes,
Roel Schwartz.
roel ik zie niets
Dag,
Regelmatig kijk ik op regiosites zoals adam.waarneming.nl.
Kan ik ergens een lijst vinden van alle regiosites van Nederland?
groet
Ellen
Ellen,
Zie waarneming.nl/kml_get_wg_grenzen.php
Dit scherm is enige tijd geleden toegevoegd: http://noordbrabant.waarneming.nl/index.php. Alleen de soorten zijn nog niet ge-edit, wie is admin?
niemand, want dat zijn 'mijn' provincie raadpleegschermen
Binnen het gebied ' Reimerswaal (gemeente)' mist een stuk van de noordelijke Yerseke Moer en de haven van Yerseke. De gebieden even buitendijks behoren niet toe aan welke gemeente dan ook?
Hisko, Kun jij http://vwgarnhem.waarneming.nl/ gelijktrekken met de algemene werkgroepsite's? Zodat functies als Twitcher, recente waarnemingen etc bereikbaar zijn.
Nee. Dat regelt de vwg zelf
Citaat van: hiskodevries op februari 12, 2011, 21:27:30 PM
Nee. Dat regelt de vwg zelf
Weet jij bij wie ik dan moet zijn?
Waarom is in waarneming.nl de wijk Schalkwijk in Haarlem niet begrensd door Spaarne en Ringvaart? Zoals hier: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Map_-_NL_-_Haarlem_-_Wijk_09_Schalkwijk.svg
De naam van gebied "A9 - Beverwijk / Heemstede" moet natuurlijk "A9 - Beverwijk / Heemskerk" zijn.
Groet, Tom
Citaat van: Tom Damm op april 24, 2011, 20:11:23 PM
De naam van gebied "A9 - Beverwijk / Heemstede" moet natuurlijk "A9 - Beverwijk / Heemskerk" zijn.
Groet, Tom
Dank Tom voor je opmerking. Heb het verwerkt.
Volgende keer kan je dit beter melden in het topic 'Gebieden toevoegen / wijzigen'.
Hallo Hisco,
gisteren zag ik de volgende waarneming staan: http://vwghop.waarneming.nl/waarneming/view/53895362 (http://vwghop.waarneming.nl/waarneming/view/53895362).
Als regioadmin heb ik de mogelijkheid om hierbij een reactie te plaatsen, wat ik ook heb gedaan. Aangezien de waarneming vervaagd wordt kan ik de reactie, welke ik zelf heb geplaatst, niet lezen. Vandaag kreeg ik een mail dat er een nieuwe reactie bij is geplaatst. Ook dit kan ik niet lezen.
Is het mogelijk om het e.e.a. aan te passen zodat voor regioadmins de reacties leesbaar zijn?
m.vr.gr.
Dietrich Meijer.
Ik weet niet of ik hier moet zijn voor opmerkingen over een krakkemikkige Engelstalige tekst bij het kaartje van het werkgebied van de VWG Alkmaar (http://vwgalkmaar.waarneming.nl/area_map.php), maar ik meld het hier. Doorhalingen moeten verwijderd, vet moet toegevoegd. Misschien moet iemand van ons dat doen, maar dan staat het hier maar vast om naar te verwijzen.
"On this map are different polygones are visible.
The blue lines are areas.
The red line is the workgroeup area.
The green lines are the municipalities.
If the area`s are (partly) not visible or only partly, zoom to a smaller part of the map.
In case of a very biglarge workgroeup area the polygones won`'t show at all.
Clicking on a pointer will give youshow a box with the name of the area and a link to an information screen."
Groet, Tom
Citaat van: ellendebruin op mei 30, 2010, 08:47:08 AM
Dag,
Regelmatig kijk ik op regiosites zoals adam.waarneming.nl.
Kan ik ergens een lijst vinden van alle regiosites van Nederland?
groet
Ellen
Blij dat ik even gezocht heb, Ellen vraagt eigenlijk hetzelfde wat ik wil weten en haar vraag is m.i. half beantwoord. Het overzicht dat je via http://waarneming.nl/kml_get_wg_grenzen.php kunt maken zijn inderdaad de gekoppelde werkgroepen. Dat zijn echter niet alle regioschermen. Ik snap dat het niet eenvoudig is om een kaart met al deze schermen te maken, werkgroep-gebieden willen nog wel eens overlappen (zeeeeer irritant!), maar een poging zou wel fijn zijn. Desnoods een alphabetische lijst per provincie. Ik gebruik ze veel en heb ze binnen de Delta bijna allemaal onder de knie. Zeeuws-Vlaanderen is echter een probleemgeval, ik kan iig geen overkoepelend scherm vinden.
Tweede vraagje zou zijn om werkgroepgebieden NIET te laten overlappen. Ik begrijp dat eea heel gevoelig ligt én dat de grenzen in mijn stukje Nederland vaak heel scherp te trekken zijn (Delta=eilanden met hier en daar een dam) maar het blijft vreemd dat bv de Zanggors een verschilsoort is op de Schouwen-Duiveland lijst terwijl de vogel ruim in Zuid-Holland zat... Er zijn vast veel voorbeelden die voor veel meer mensen relevant zijn (gok ik...).
sterkte, pim
Pim, op die kaart zijn alle werkgroepen zichtbaar waarvan wij weten dat ze gebruikt worden, sommige zijn ooit aangevraagd maar is niet duidelijk of ze ook binnen de werkgroep getoond worden.
Citaat van: hiskodevries op augustus 17, 2011, 09:49:41 AM
Pim, op die kaart zijn alle werkgroepen zichtbaar waarvan wij weten dat ze gebruikt worden, sommige zijn ooit aangevraagd maar is niet duidelijk of ze ook binnen de werkgroep getoond worden.
Hisko,
Waarom staat http://schouwen.waarneming.nl/index.php niet op dit (http://waarneming.nl/kml_get_wg_grenzen.php) kaartje, moet ik dat zelf doen (ik ben beheerder van Schouwen.waarneming)?
bedankt!
Maarten, laat maar zien vanaf welke site schouwen.waarneming.nl gebruikt wordt
Citaat van: hiskodevries op augustus 17, 2011, 13:09:50 PM
Maarten, laat maar zien vanaf welke site schouwen.waarneming.nl gebruikt wordt
uhmm.. dit snap ik niet helemaal?
Maarten zoals http://www.vogelwachtutrecht.nl/
waar vandaan utrecht.waarneming.nl wordt aangeroepen
in dat geval is een werkgroeplink actief
in andere gevallen is het meestal een prive project welke nu niet meer worden uitgedeeld
Citaat van: hiskodevries op augustus 17, 2011, 13:09:50 PM
Maarten, laat maar zien vanaf welke site schouwen.waarneming.nl gebruikt wordt
:rolleye:
Welke site, nou vanaf waarneming.nl...
En hier staan een zooi linkjes: http://www.deltabirding.nl/links-waarnemingen.html, dus je mag Walcheren ook wel gelijk toevoegen : http://www.vwgwalcheren.nl/
wordt dit nog gedaan?
dat is toch niet helemaal wat ik bedoel Maarten. ik bedoel een werkgroep met een bestuur en een eigen site.
en dat de link naar waarneming.nl goed zichtbaar is op die werkgroep site
Ik denk dat hier een link op zou moeten komen: http://www.nvsd.nl/werkgroep.html (http://www.nvsd.nl/werkgroep.html).
Citaat van: hiskodevries op september 28, 2011, 09:02:31 AM
dat is toch niet helemaal wat ik bedoel Maarten. ik bedoel een werkgroep met een bestuur en een eigen site.
en dat de link naar waarneming.nl goed zichtbaar is op die werkgroep site
oke, ik zal is vragen bij de beheerder van de site.
Kan in ieder geval Walcheren walcheren.waarneming.nl (www.vwgwalcheren.nl) toegevoegd worden?
En bijv ook Steltkluut -> http://www.steltkluut.nl/waarneming.htm steltkluut.waarneming.nl
Gr
Gerard
Citaat van: gtroost op september 28, 2011, 20:23:28 PM
Kan in ieder geval Walcheren walcheren.waarneming.nl (www.vwgwalcheren.nl) toegevoegd worden?
En bijv ook Steltkluut -> http://www.steltkluut.nl/waarneming.htm steltkluut.waarneming.nl
Gr
Gerard
zekers
Zou iemand mij rechten kunnen geven om de pagina jnm.waarneming.nl aan te kunnen passen?
Citaat van: Thijs Fijen op november 16, 2011, 16:48:33 PM
Zou iemand mij rechten kunnen geven om de pagina jnm.waarneming.nl aan te kunnen passen?
leef je uit
Beste mensen,
Zou het de volgende polygoon [size=78%]http://waarneming.nl/gebied/info/71954 (http://waarneming.nl/gebied/info/71954)[/size] [size=78%]vervangen kunnen worden door [/size][size=78%]http://waarneming.nl/user_area/info/7799 (http://waarneming.nl/user_area/info/7799)[/size] ?
Al vast bedankt.
Met vriendelijke groet,
Maarten Kaales
Citaat van: Maarten Kaales op januari 26, 2012, 10:31:54 AM
Beste mensen,
Zou het de volgende polygoon [size=78%]http://waarneming.nl/gebied/info/71954 (http://waarneming.nl/gebied/info/71954)[/size] [size=78%]vervangen kunnen worden door [/size][size=78%]http://waarneming.nl/user_area/info/7799 (http://waarneming.nl/user_area/info/7799)[/size] ?
Al vast bedankt.
Met vriendelijke groet,
Maarten Kaales
Is veranderd: http://waarneming.nl/gebied/info/71954
Bij de werkgroepen zijn er bij de hoogst gewardeerde foto's alleen foto's van vogels zichtbaar. Een andere soortgroep selecteren heeft geen effect. Zie bijvoorbeeld: http://vwghop.waarneming.nl/ranking_the_fotos.php?g=8&jaar=0&maand=0&based_on_hits=0 (http://vwghop.waarneming.nl/ranking_the_fotos.php?g=8&jaar=0&maand=0&based_on_hits=0). Groep 8 is nachtvlinders, maar de groep vogels wordt weergegeven.
Citaat van: d.meijer op maart 05, 2012, 16:00:37 PM
Bij de werkgroepen zijn er bij de hoogst gewardeerde foto's alleen foto's van vogels zichtbaar. Een andere soortgroep selecteren heeft geen effect. Zie bijvoorbeeld: http://vwghop.waarneming.nl/ranking_the_fotos.php?g=8&jaar=0&maand=0&based_on_hits=0 (http://vwghop.waarneming.nl/ranking_the_fotos.php?g=8&jaar=0&maand=0&based_on_hits=0). Groep 8 is nachtvlinders, maar de groep vogels wordt weergegeven.
Dietrich, mag je volgende keer best bij de bugs plaatsen, maar is aangepast
Citaat van: nielsyese op februari 11, 2011, 19:36:37 PM
Binnen het gebied ' Reimerswaal (gemeente)' mist een stuk van de noordelijke Yerseke Moer en de haven van Yerseke. De gebieden even buitendijks behoren niet toe aan welke gemeente dan ook?
Hallo Niels-Jan.
Op verzoek gemeente Reimerswaal opnieuwd begrensd, inclusief wateren. Zie http://waarneming.nl/edit_area.php?id=135106 (http://waarneming.nl/edit_area.php?id=135106)
Citaat van: MarKoHu op maart 27, 2011, 22:55:04 PM
Waarom is in waarneming.nl de wijk Schalkwijk in Haarlem niet begrensd door Spaarne en Ringvaart? Zoals hier: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Map_-_NL_-_Haarlem_-_Wijk_09_Schalkwijk.svg (http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Map_-_NL_-_Haarlem_-_Wijk_09_Schalkwijk.svg)
Op verzoek aangepast!
http://waarneming.nl/edit_area.php?id=14465
Als ik mijn levenslijst bekijk in het TOH of Rottum deel zijn soorten als Rouwkwik niet zichtbaar kunnen jullie daar ook niet de toevoeging volgens lokale soortenlijst*** aan toevoegen??
http://toh.waarneming.nl/ (http://toh.waarneming.nl/) . Moet Kleine Canadese gans trouwens dan ook niet als soort worden toegevoegd??
groet Bart-Jan
Citaat van: Breedbek op maart 16, 2012, 13:25:59 PM
Als ik mijn levenslijst bekijk in het TOH of Rottum deel zijn soorten als Rouwkwik niet zichtbaar kunnen jullie daar ook niet de toevoeging volgens lokale soortenlijst*** aan toevoegen??
http://toh.waarneming.nl/ (http://toh.waarneming.nl/) . Moet Kleine Canadese gans trouwens dan ook niet als soort worden toegevoegd??
groet Bart-Jan
zulke opmerkingen horen natuurlijk thuis in het wensen topic, maar volgens mij werkt dat nu ook zo als op de landelijke site
Citaat van: mein1 op maart 07, 2012, 16:14:09 PM
Citaat van: MarKoHu op maart 27, 2011, 22:55:04 PM
Waarom is in waarneming.nl de wijk Schalkwijk in Haarlem niet begrensd door Spaarne en Ringvaart? Zoals hier: http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Map_-_NL_-_Haarlem_-_Wijk_09_Schalkwijk.svg (http://nl.wikipedia.org/wiki/Bestand:Map_-_NL_-_Haarlem_-_Wijk_09_Schalkwijk.svg)
Op verzoek aangepast!
http://waarneming.nl/edit_area.php?id=14465
Peter, mijn dank is groot :duim:
Sorry Hisko, zal het nooit meer in het verkeerde topic plaatsen. In ieder geval bedankt.
:)
Ik kom vandaag dit gebied tegen bij een waarneming
http://waarneming.nl/gebied/info/9438
Ziet er nog uit als km hok... Is dit een nog niet aangepast gebied of is dit de bedoeling=
Citaat van: JohanvantBosch op april 06, 2012, 13:06:23 PM
Ik kom vandaag dit gebied tegen bij een waarneming
http://waarneming.nl/gebied/info/9438
Ziet er nog uit als km hok... Is dit een nog niet aangepast gebied of is dit de bedoeling=
Ja, die zal nog aangepast moeten worden. Vooral in het oosten van het land zijn er nog vrij veel gebieden niet aangepast.
Hoe kan het dat deze waarneming (http://alblas.waarneming.nl/waarneming/view/68100029 (http://alblas.waarneming.nl/waarneming/view/68100029)) wel bij deze lijst waarnemingen (http://alblas.waarneming.nl/waarnemingen_v7.php?groep=1 (http://alblas.waarneming.nl/waarnemingen_v7.php?groep=1)) staat, maar niet op de homepage van hetzelfde werkgroepscherm(http://alblas.waarneming.nl/index.php (http://alblas.waarneming.nl/index.php))?
Daar staat hij nu wel
Ik krijg evenals mijn mederegioadmin de status van lokale zeldzaamheden niet meer veranderd. Ik had per ongeluk op goedgekeurd geklikt, maar als ik weer op 'onbekend' klik gebeurt er helemaal niks. Geen idee of dit het juiste topic is, maar dat merk ik vanzelf.
Tweede puntje wat ik al bij intekenen gebieden had aangegeven is dat de regio's Hoekse Waard en Voorne (grote) delen van de regio Goeree-Overflakkee bij hun regio betrekken en dit levert soms vreemde beoordelingen op van lokale zeldzaamheden. Ventjagersplaten en Hellegatsplaten behoren niet bij Hoekse Waard, zoals Voorne heel Goeree-Overflakkee bij hun regio betrekt. Waarom is dit? Kan dit worden veranderd?
dirk, je somt in 1 zin een probleem of 10 op
splits dat eens uit en lardeer e.e.a. met relevante links
Citaat van: hiskodevries op oktober 30, 2012, 15:49:43 PM
dirk, je somt in 1 zin een probleem of 10 op
splits dat eens uit en lardeer e.e.a. met relevante links
;)
Nieuwe poging!
De goedgekeurde waarneming op http://goeree.waarneming.nl/waarneming/view/71896158 hoort op 'onbekend' of 'in behandeling' te staan. Normaal kunnen wij dat als regioadmin terugzetten, maar dat lukt niet.
Dit is het werkgebied van de regio Goeree-Overflakkee: http://goeree.waarneming.nl/area_map.php
De werkgebieden van Voorne en de Hoekse Waard overlappen: http://hwl.waarneming.nl/area_map.php en http://knnvvoorne.waarneming.nl/area_map.php
Naar mijn mening moeten deze gebieden gescheiden blijven. Als regioadmins proberen we onze regio 'schoon' te houden, maar regelmatig worden regionale zeldzaamheden zonder reden 'goedgekeurd'.
Hopelijk is het zo leesbaarder en begrijpelijker.
CiteerDe goedgekeurde waarneming op http://goeree.waarneming.nl/waarneming/view/71896158 hoort op 'onbekend' of 'in behandeling' te staan. Normaal kunnen wij dat als regioadmin terugzetten, maar dat lukt niet.
perfect ,dat werkt weer
CiteerNaar mijn mening moeten deze gebieden gescheiden blijven. Als regioadmins proberen we onze regio 'schoon' te houden, maar regelmatig worden regionale zeldzaamheden zonder reden 'goedgekeurd'.
Hopelijk is het zo leesbaarder en begrijpelijker.
laat eens wat voorbeelden zien van zonder reden goedgekeurd ?
dat werkgebieden kunnen overlappen dat is niet te voorkomen. de overlap met hoekse waard is trouwens maar een paar vierkante meter.
Bestaat er een mogelijkheid om waarnemingen per kilometerhok te zoeken?
Kik
Citaat van: kvb op november 30, 2012, 10:14:37 AM
Bestaat er een mogelijkheid om waarnemingen per kilometerhok te zoeken?
Kik
Waarom zou je dat willen?
nieuwsgierigheid misschien
Kik
Dat begrijp ik :) Maar kilometerhokken zijn niet echt logische eenheden, dan werken gebieden toch veel beter? Of bijvoorbeeld de excursie planner?
In de paddenstoelen en plantenwereld wordt intensief met kilometerhokken gewerkt. Excursieplanner geeft me een cirkel van 1 km rond een punt. Daar heb ik niets aan.
Misschien was ik ook niet echt duidelijk. Ik wil gewoon de waarnemingen weten in 1 kilometerhok. Dus niet zoeken naar 1 soort per kilometerhok.
Kik
Kik, dat willen alle ecologische adviesburo`s ook graag weten. Om niet al het werk voor ze toen is die functie niet beschikbaar.
Uiteraard kun je dat wel met je eigen waarnemingen http://waarneming.nl/user_gmap_xx.php
Hisko
Dit argument snap ik. Ben al heel tevreden met mijn eigen info mits ik dit zou kunnen downloaden. Is dat ook nog een mogelijkheid?
Kik
Citaat van: kvb op november 30, 2012, 12:49:20 PM
Hisko
Dit argument snap ik. Ben al heel tevreden met mijn eigen info mits ik dit zou kunnen downloaden. Is dat ook nog een mogelijkheid?
Kik
je kunt je eigen waarnemingen downloaden daar zitten ook Amersfoort coördinaten bij. Die even afronden naar beneden. Klaar
bedankt, daar heb k nooit aan gedacht.
Kik
Hallo moderators,
Het volgende gebied graag naar het westen uitbreiden:http://waarneming.nl/gebied/info/24764
"De correcte grenzen van polder Lage-Giessen, zie de verkaveling van noord naar zuid in de polder, lopen als volgt:noordgrens: Lage Giessenoostgrens: Groenewegzuidgrens: Kloverseweg en Reesloot (die loopt iets noordelijker waar de Kloverseweg op de Nieuweweg aansluit naar het westen tot aan de Voordijk)westgrens: Voordijk."
Dezelfde ruimte moet bij dit gebied er dan afgehaald worden: http://waarneming.nl/gebied/info/24759
Alvast bedankt,
Hendrik Jan
Citaat van: hdijk op december 09, 2012, 18:52:18 PM
Hallo moderators,
Het volgende gebied graag naar het westen uitbreiden:http://waarneming.nl/gebied/info/24764
"De correcte grenzen van polder Lage-Giessen, zie de verkaveling van noord naar zuid in de polder, lopen als volgt:noordgrens: Lage Giessenoostgrens: Groenewegzuidgrens: Kloverseweg en Reesloot (die loopt iets noordelijker waar de Kloverseweg op de Nieuweweg aansluit naar het westen tot aan de Voordijk)westgrens: Voordijk."
Dezelfde ruimte moet bij dit gebied er dan afgehaald worden: http://waarneming.nl/gebied/info/24759
Alvast bedankt,
Hendrik Jan
Zie http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0
Citaat van: hiskodevries op december 09, 2012, 19:52:57 PM
Citaat van: hdijk op december 09, 2012, 18:52:18 PM
Hallo moderators,
Het volgende gebied graag naar het westen uitbreiden:http://waarneming.nl/gebied/info/24764
"De correcte grenzen van polder Lage-Giessen, zie de verkaveling van noord naar zuid in de polder, lopen als volgt:noordgrens: Lage Giessenoostgrens: Groenewegzuidgrens: Kloverseweg en Reesloot (die loopt iets noordelijker waar de Kloverseweg op de Nieuweweg aansluit naar het westen tot aan de Voordijk)westgrens: Voordijk."
Dezelfde ruimte moet bij dit gebied er dan afgehaald worden: http://waarneming.nl/gebied/info/24759 (http://waarneming.nl/gebied/info/24759)
Alvast bedankt,
Hendrik Jan
Zie http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0 (http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0)
Foutje, sorry.
De VWG Amterdam wordt tweemaal genoemd bij het toevoegen van nieuwe Lidmaatschappen. Kan er 1 vervallen?
vr.groet
Ellen
niet meer
Nu op de goed plek hoop ik:
Zouden de atlasblokken van de inventarisatieatlas als gebieden kunnen worden toegevoegd, of is dat al lang gedaan? Ik kan ze zelf niet toevoegen omdat ze > 5 km2 zijn.
M.v.g.
Leo
Wat zou het nut zijn Leo?
Omdat ik, net zoals velen met mij, regelmatig inventarisatiewerk doe en de atlasblokken nog steeds een standaard zijn die veel wordt gebruikt.
Momenteel werk ik mee aan de nieuwe Sovon Vogelatlas en dan is het verrekte handig om te zien wat er al in het atlasblok is gezien in verschillende perioden.
Groeten,
Leo
Leo, als je je eigen gebieden wijzigt, kunnen ze wel groter dan 5km2 worden.
Dus een kilometerhok aanmaken als eigen gebied en dan wijzigen.
Desalniettemin zou het handig zijn als die atlasblokken met de exacte coördinaten centraal zouden kunnen worden ingevoerd. Ik kan dat zelf wel ongeveer, maar er zijn vast kleine afwijkingen met de precieze hoekpunten van de atlasblokken.
Groeten,
Leo
Leo, je moet de waarnemingen gewoon als een punt invoeren in Waarneming.nl
Voor het echte atlaswerk http://www.vogelatlas.nl/
De data van Waarneming.nl wordt ondersteunend gebruikt
Voor raadplegen van een uurhok heb ik dit even geknutseld http://waarneming.nl/uurhok.php
is dat wat ?
Citaat van: hiskodevries op maart 14, 2013, 10:36:06 AM
Leo, je moet de waarnemingen gewoon als een punt invoeren in Waarneming.nl
Voor het echte atlaswerk http://www.vogelatlas.nl/
De data van Waarneming.nl wordt ondersteunend gebruikt
Voor raadplegen van een uurhok heb ik dit even geknutseld http://waarneming.nl/uurhok.php
is dat wat ?
Schitterend! Mogen daar de waarnemingen met escape-ja ook bij? Dit is overigens waar door velen op veel verschillende manieren om hebben gevraagd, dus ik kijk wel op dat je het nu hebt gemaakt/ het toestaat... Van mij in ieder geval al een :duim:
nee mensen vroegen altijd om een km hok. dan maken we het de eco buro`s wat te makkelijk
Citaat van: hiskodevries op maart 15, 2013, 07:56:57 AM
nee mensen vroegen altijd om een km hok. dan maken we het de eco buro`s wat te makkelijk
Dan is er iets fout gegaan, ik kan in ieder geval alleen km-hokken kiezen.
dat is zeker, maar aangepast
Zou dit gebied aangemaakt kunnen worden?
http://waarneming.nl/user_area/info/14302
Alvast bedankt.
Mvg,
Citaat van: wouteren3 op maart 18, 2013, 22:21:17 PM
Zou dit gebied aangemaakt kunnen worden?
http://waarneming.nl/user_area/info/14302 (http://waarneming.nl/user_area/info/14302)
Alvast bedankt.
Mvg,
Toegevoegd Wouter: http://waarneming.nl/gebied/info/178509
Hoi Hisko,
Het bestandje met uurhokken is precies wat ik nodig heb! Dank daarvoor. Kan ik ze ook via een andere manier dan via de link in het Forum benaderen?
Groeten,
Leo
Citaat van: Leo Nagelkerke op april 01, 2013, 12:23:27 PM
Hoi Hisko,
Het bestandje met uurhokken is precies wat ik nodig heb! Dank daarvoor. Kan ik ze ook via een andere manier dan via de link in het Forum benaderen?
Groeten,
Leo
zoek maar eens in het menu van Waarneming.nl
Het gebied Golfclub Olympus valt slechts gedeeltelijk in het werkgebied van de Vogelwerkgroep Amsterdam. We willen graag het gehele gebied van de golfclub opgenomen hebben in ons werkgebied. Het gaat dan om het stuk onder de rode lijn in bijgaand plaatje.
Andere vraag: vroeger zag ik op http://adam.waarneming.nl/area_map.php de grenzen van ons werkgebied (zie kopie op http://www.vogelsamsterdam.nl/wat-doet-de-vogelwerkgroep-amsterdam/gebied-vwg-amsterdam/), maar welke browser ik nu ook gebruik, ik zie de lijnen niet meer. Hoe komt dit? Of kan ik een browser gebruiken waarin ik de grenzen wel zie?
groeten,
Ellen
Citaat van: ellendebruin op mei 14, 2013, 22:16:14 PM
Het gebied Golfclub Olympus valt slechts gedeeltelijk in het werkgebied van de Vogelwerkgroep Amsterdam. We willen graag het gehele gebied van de golfclub opgenomen hebben in ons werkgebied. Het gaat dan om het stuk onder de rode lijn in bijgaand plaatje.
Andere vraag: vroeger zag ik op http://adam.waarneming.nl/area_map.php (http://adam.waarneming.nl/area_map.php) de grenzen van ons werkgebied (zie kopie op http://www.vogelsamsterdam.nl/wat-doet-de-vogelwerkgroep-amsterdam/gebied-vwg-amsterdam/ (http://www.vogelsamsterdam.nl/wat-doet-de-vogelwerkgroep-amsterdam/gebied-vwg-amsterdam/)), maar welke browser ik nu ook gebruik, ik zie de lijnen niet meer. Hoe komt dit? Of kan ik een browser gebruiken waarin ik de grenzen wel zie?
groeten,
Ellen
Dag Ellen,
Ik heb de grenzen van het werkgebied iets aangepast.
Over je tweede vraag: ik weet niet waarom de grenzen niet zichtbaar zijn (bij mij werken ze ook niet), maar via de optie 'Werkgebied' (te vinden onder het menu 'Overzichten') krijg ik wel een kaart met de grenzen te zien. Misschien is de kaart waar je naar linkt een oude kaart?
Ellen, voor de goede orde. Je bent regio beheerder van http://adam.waarneming.nl . Je kunt dus zelf het werkgebied beheren.
Robert, bedankt voor de aanpassing (volgende keer doe ik het zelf ;-)
Is inderdaad een oude versie, nieuwe heet http://adam.waarneming.nl/area_map_v2.php (http://adam.waarneming.nl/area_map_v2.php)
vr.groet
Ellen
Een eigen gebied aanmaken voor "mijn gebieden", kan dat niet meer?
Citaat van: boogey55 op mei 21, 2013, 21:34:56 PM
Een eigen gebied aanmaken voor "mijn gebieden", kan dat niet meer?
Volgens mij wel, alleen niet meer >5km2.
Citaat van: boogey55 op mei 21, 2013, 21:34:56 PM
Een eigen gebied aanmaken voor "mijn gebieden", kan dat niet meer?
en alleen voor mensen die internet explorer niet gebruiken
Dank je Hisko. Duidelijk
De verschillende gemeentes op Goeree-Overflakkee bestaan niet meer (Oostflakkee, Dirksland, Goedereede en Middelharnis), dit is één gemeente Goeree-Overflakkee. Dit is de gemeentegrens en ook meteen de werkgroepgrens: http://goeree.waarneming.nl/area_map_v2.php Zou dat aangepast kunnen worden?
Eiland wordt door lokalen nog wel opgedeeld in de delen Goeree en Flakkee. Van oudsher zijn er ook mensen met lijstjes binnen deze delen. Is het mogelijk om dit nog toe te voegen? De grens van Goeree loopt (ongeveer) zo: http://goeree.waarneming.nl/gebied/info/134339, de rest van het gebied binnen de nieuwe gemeentegrenzen mag dan Flakkee genoemd worden.
Alvast bedankt!
behalve de gebieden goeree en flakkee is de rest gerealiseerd. de juiste plek hiervoor is http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0
Kan http://waarneming.nl/gebied/info/25478 worden aangepast zodat het stukje bebouwing rechtsboven er helemaal invalt? Grens over dat weggetje laten lopen lijkt me prima.
Citaat van: Douwe van der Ploeg op juli 15, 2013, 03:08:21 AM
Kan http://waarneming.nl/gebied/info/25478 worden aangepast zodat het stukje bebouwing rechtsboven er helemaal invalt? Grens over dat weggetje laten lopen lijkt me prima.
-->http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0
Sorry, was niet helemaal wakker..
Vraagje:
Voorheen als ik op http://adam.waarneming.nl/ (http://adam.waarneming.nl/) op het logo klikte ging ik naar de website van de VWGA, en als ik op de tekst in de header "Vogelwerkgroep Amsterdam" klikte ging ik naar http://adam.waarneming.nl/ (http://adam.waarneming.nl/)
Dit lijkt te zijn gewijzigd (nog maar 1 link mogelijk), niet alleen voor de Amsterdamse waarn.nl maar bijv. ook voor Het Gooi. Ik heb hier bijv. nergens meer een optie om terug te keren naar http://gooi.waarneming.nl/ (http://gooi.waarneming.nl/) maar via de header dan wel het logo ga ik altijd naar http://www.vwggooi.nl/ (http://www.vwggooi.nl/). Uiterst onhandig, en al helemaal op een smart phone. Waarom is dit gewijzigd?
PS op http://lauwer.waarneming.nl/ (http://lauwer.waarneming.nl/) ga ik naar http://groningen.knnv.nl/ (http://groningen.knnv.nl/) maar die site bestaat niet.
groet Ellen
Ellen, dat zijn zaken die de regio admins zelf in de hand hebben. zodra bij de settings een homepage wordt opgegeven zal klikken op het logo leiden tot het opstarten van de link opgegeven achter 'homepage'.
Hallo Hisco,
wat Ellen hiervoor aangeeft is mij ook opgevallen. Als je op het logo klikt ga je naar een door de regio admins ingestelde website (dit was zo en is nog steeds zo).
Als je in het verleden op de tekst naast het logo klikte (in het geval van http://vwghop.waarneming.nl/ (http://vwghop.waarneming.nl/) is dit de tekst Vogelwerkgroep de Hop), dan ging je terug naar de huidige website (dus http://vwghop.waarneming.nl/ (http://vwghop.waarneming.nl/)). Nu ga je echter naar dezelfde website als wanneer je op het logo klikt.
Het waren dus 2 links (waarvan 1 ingesteld door de regio admins), nu is het nog maar 1 link (ingesteld door de regio admin).
Kan dit weer veranderd worden zoals het was? Zo niet, dan pas ik voor Vogelwerkgroep de Hop de link aan, want zoals Ellen al aangeeft is het op deze manier uiterst onhandig.
Ja, ik heb dat ook gezien. Nog geen tijd gehad om daar in te duiken
Handig!
In het gekoppelde scherm van de lokale vogelwerkgroep zijn ook vervaagde waarnemingen zichtbaar. Ook vervaagde waarnemingen van andere waarnemers zijn voor mij zichtbaar. Waarnemingen onder embargo blijven zo te zien wel verborgen.
Is dit de bedoeling, want als ik een waarneming vervaag dan doe ik dat natuurlijk niet voor niets?
Een vervaagde kauw van 9 december als voorbeeld: http://www.vogelsrijnwoude.nl/Waarnemingen/WaarnemingenLandelijk/index.php. en dan doorklikken op 'alle'
Ramon, even uitloggen en dan nog een keer kijken.
uiteraard mag je wel je eigen waarnemingen bekijken
ook als ik uitgelogd ben kan ik vervaagde waarnemingen van mijzelf en anderen zien. Er staan dan geen details meer bij, maar hij is nog wel zichtbaar in het hoofdscherm
klopt, je hebt kmhok vervaging aangevinkt. zie http://waarneming.nl/download/vervaging.pdf punt 4
toch is er volgens mij een verschil... ik ga nu uit van de situatie waarin ik niet ben ingelogd:
In het werkgroepscherm staat nu: 9-12, Kauw, Hazerswoude-Rijndijk, Ramon Verstraaten. Klik ik de waarneming aan, dan staat er 'deze waarneming wordt vervaagd'. http://www.vogelsrijnwoude.nl/Waarnemingen/WaarnemingenLandelijk/index.php
In de gebiedsschermen van waarneming.nl zelf staat helemaal niets. Je kunt dus ook niet zien dat ik op deze dag een vervaagde waarneming heb ingevoerd. http://waarneming.nl/gebied/view/1515?g=0&from=2012-12-09&to=2013-12-09&sp=0&z=0&u=0&rows=20&g=1&z=1&from=2012-12-09&to=2013-12-09&rows=20&u=0
zeker zijn er verschillen tussen de diverse schermen, maar wat in dat document staat, beschrijft wat in elk geval wordt verborgen bij kmhok vervaging en een embargo datum
kmhokvervaging-> niet de exacte coordinaten
embardo datum gaat veel verder .
de uitwerking is hier en daar anders
oke, duidelijk :duim:
verzoek/reactie was in verkeerde topic geplaatst, zie
http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0 (http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0)
Ik heb iets vreemds uitgevreten met de werkgroepsgebiedsgrenzen; http://planteninc6.waarnemingen.be/soort/maps/7596?from=2013-01-02&to=2014-01-02&count_ex=0&only_valid=0&grid=1000&kwart=0&st=&second_specie= Die schuine hoek linksboven hoort een haakse te zijn
Ik had dat eerder wel zelf gedaan maar heb dat al een aantal dagen geleden weer aangepast naar een nettere rechthoek. Het blijft echter in de verspreidingkaarten die schuine hoek vertonen. Hier is het toch zoals het hoort; http://planteninc6.waarnemingen.be/edit_werkgroep_area.php
Ik zie het niet
Ik denk dat ik gewoon te ongeduldig was. Ik krijg het ook niet meer gereproduceerd.
Dag,
Kan de naam van het gebied: Weesp - Volkstuincomplex Linnaeus
worden gewijzigd in: Driemond - Volkstuincomplex Linnaeus ?
Het ligt nl. niet in de gemeente Weesp, maar in Driemond, gem. Amsterdam.
Het gaat om http://waarneming.nl/gebied/info/7323
Alvast bedankt,
Ellen
:right:
Hallo, een verzoekje: kan het volgende natuurgebiedje worden toegevoegd als Nigtevecht - Geitenkamp? Zo heet het in de volksmond...
http://waarneming.nl/user_area/info/24434
Alvast bedankt,
Ellen
Citaat van: ellendebruin op december 14, 2015, 19:08:07 PM
Hallo, een verzoekje: kan het volgende natuurgebiedje worden toegevoegd als Nigtevecht - Geitenkamp? Zo heet het in de volksmond...
http://waarneming.nl/user_area/info/24434
Alvast bedankt,
Ellen
Ellen voor dit soort verzoeken hebben we een speciaal forum onderdeel http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=64215.0
:right:
Hallo. Omdat het Noorderdierenpark in Emmen inmiddels is gesloten, geef ik hierbij de info van het nieuwe park door. Het heet Wildlands Adventure Zoo Emmen en ligt niet meer in het centrum maar aan de andere kant van Emmen.
Hierbij de link naar het door mij aangemaakte gebied (waarvan ik hoop dat het zo goed gaat): http://waarneming.nl/user_area/view/25263/id_user=52683
Met vriendelijke groet,
Lenie Doornkamp
:right: die is keurig aangeleverd en al weer verwerkt
In Zeeland zijn we met een inspanning bezig om de flora in kmhokken met weinig waarnemingen sinds 1-1-1990 te inventariseren. Voor het gebied oost-zeeuws-vlaanderen liggen veel van de kmhokken met een deel in België - en al deze kmhokken komen niet voor in de piklijst van Geografie > zoek uurhok en kunnen we dus ook niet bekijken, noch voor de grenzen van het gebied, noch voor de reeds waargenomen soorten.
Kunnen deze grens-kmhokken aan de piklijst toegevoegd worden?
Ik kan daar enigszins bij helpen door aan te geven om welk hokken het gaat ...maar dat doe ik natuurlijk liever pas als ik weet dat het wat oplevert.
Graag advies!
Vriendelijke groet
Nathalie De Somer
Natalie die kunnen toegevoegd worden, de linker onderhoek coordinaten even emailen naar info@waarneming.nl
Is het mogelijk om dit gebied aan te maken?
http://waarneming.nl/user_area/info/26805 (http://waarneming.nl/user_area/info/26805)
Dit is een gebiedje waar op dit moment nog geen echte naam voor is, de naam zoals nu gegeven is de 'voorlopige werknaam'.
Is het mogelijk om in de toekomst de naam, waarvoor uiteindelijk gekozen wordt, te geven aan het gebied?
Alvast onze dank.
Citaat van: Remco (en Violet) op juli 09, 2016, 20:19:19 PM
Is het mogelijk om dit gebied aan te maken?
http://waarneming.nl/user_area/info/26805 (http://waarneming.nl/user_area/info/26805)
Dit is een gebiedje waar op dit moment nog geen echte naam voor is, de naam zoals nu gegeven is de 'voorlopige werknaam'.
Is het mogelijk om in de toekomst de naam, waarvoor uiteindelijk gekozen wordt, te geven aan het gebied?
Alvast onze dank.
http://waarneming.nl/gebied/view/241066
Hou ons maar op de hoogte als de naam in de toekomst verandert.
Bedankt en als de definitieve naam bedacht is zullen we dat laten weten.
Kan dit gebied worden toegevoegd?
Steenbergen - Bezinkputten
http://waarneming.nl/user_area/view/28751
Citaat van: Adri Clements op januari 12, 2017, 11:38:49 AM
Kan dit gebied worden toegevoegd?
Steenbergen - Bezinkputten
http://waarneming.nl/user_area/view/28751
:right: http://waarneming.nl/gebied/view/247767
Bij gebieden kunnen we statistiek zien, en wanneer de meeste waarnemingen in dat gebied zijn gedaan, maar dat kan bij kmhokken niet. Wij doen namelijk veel inventarisaties van kmhokken en zoeken een snelle manier om te weten in welke periode het kmhok nog niet is bezocht. Nu doen we dat door de lijst van waarnemingen door te nemen. Heb je tips voor ons?
Vriendelijke groet
Nathalie
Citaat van: Nathalie De Somer op januari 17, 2017, 15:44:56 PM
Bij gebieden kunnen we statistiek zien, en wanneer de meeste waarnemingen in dat gebied zijn gedaan, maar dat kan bij kmhokken niet. Wij doen namelijk veel inventarisaties van kmhokken en zoeken een snelle manier om te weten in welke periode het kmhok nog niet is bezocht. Nu doen we dat door de lijst van waarnemingen door te nemen. Heb je tips voor ons?
Vriendelijke groet
Nathalie
je kunt via deze link https://waarneming.nl/gmap_biodiv.php?g=10 zien welke uurhokken de afgelopen 5 jaar bezocht zijn. ik vermoed dat je in Zeeland geinteresseerd bent, stuur mij even een email wat je precies wilt.
Citaat van: hiskodevries op januari 17, 2017, 15:53:04 PM
Citaat van: Nathalie De Somer op januari 17, 2017, 15:44:56 PM
Bij gebieden kunnen we statistiek zien, en wanneer de meeste waarnemingen in dat gebied zijn gedaan, maar dat kan bij kmhokken niet. Wij doen namelijk veel inventarisaties van kmhokken en zoeken een snelle manier om te weten in welke periode het kmhok nog niet is bezocht. Nu doen we dat door de lijst van waarnemingen door te nemen. Heb je tips voor ons?
Vriendelijke groet
Nathalie
je kunt via deze link https://waarneming.nl/gmap_biodiv.php?g=10 zien welke uurhokken de afgelopen 5 jaar bezocht zijn. ik vermoed dat je in Zeeland geinteresseerd bent, stuur mij even een email wat je precies wilt.
Bedankt - komt eraan
Kunnen deze gebieden bijgevoegd worden (misschien staat Kraaijenbergse Plassen niet op de juiste plek):
https://waarneming.nl/user_area/view/29103
https://waarneming.nl/user_area/view/29104
Justin kun je de namen nog even aanpassen zodat ze beter passen bij de al bestaande gebieden daar.
Aangepast (was een actieve zandwinning tot eind vorig jaar)
Kraaijenbergse Plassen 7 - Uitkijkpunt en eilandjes https://waarneming.nl/user_area/view/29104 (sub-onderdeel van het polygoon Plas 7)
Kraaijenbergse Plassen 4 - Moeras https://waarneming.nl/user_area/view/29103 (sub-onderdeel van het polygoon Plas 4)
En deze graag aanpassen, het gebied is in de laatste jaren pas afgerond, dus oude kaartjes kloppen niet meer de werkelijkheid. Deze wel.
Kraaijenbergse Plassen 8 (staat nu nog op den Drul achter) https://waarneming.nl/user_area/edit/29109
Kraaijenbergse Plassen - Dommelsvoort (graag deze veranderen) https://waarneming.nl/user_area/info/29123
Kraaijenbergse Plassen - Op den Drul (graag ook deze veranderen) https://waarneming.nl/user_area/info/29124
volgende keer graag een link opnemen naar de genoemde, bestaande, gebieden
:right:
Citaat van: hiskodevries op februari 10, 2017, 16:05:01 PM
volgende keer graag een link opnemen naar de genoemde, bestaande, gebieden
:right:
Excuus Hisko, super bedankt!
Kan wel de volgorde aangepast worden, dat het subgebied eerst komt van deze: https://vwggrave.waarneming.nl/waarneming/view/134425619 Dus dat moeras als eerste staat ipv plas 4?
dat mag je zelf doen.
In het gebied 'Utrecht (stad)' zit een stukje dat niet bij de gemeente Utrecht hoort, namelijk Laagraven. https://waarneming.nl/gebied/info/121660
Voer je iets in op Laagraven dan kan je als gebied kiezen uit o.a. 'Laagraven (Nieuwegein)' of 'Nieuwegein (gemeente)', die zijn allebei wél correct.
Weet niet of dit het juiste forum is maar vooruit... Ik was wat aan het grasduinen op de site en zocht op Amerikaanse zeearend. Bij het resultaat kwam als Zeldaamheid: Algemeen te staan. Wellicht een foutje?
Citaat van: Jan Hendriks (ZH) op mei 27, 2017, 10:18:09 AM
Weet niet of dit het juiste forum is maar vooruit... Ik was wat aan het grasduinen op de site en zocht op Amerikaanse zeearend. Bij het resultaat kwam als Zeldaamheid: Algemeen te staan. Wellicht een foutje?
Inderdaad niet echt de juiste plek.
Als hier een Amerikaanse Zeearend wordt gezien is die ontsnapt. Mensen willen dat niet op de voorpagina, dus is de soort niet rood.
Goedemorgen Hisko,
Kan dit gebied worden toegevoegd:
https://waarneming.nl/user_area/view/30452
Benaming: Sint Jansteen - Begraafplaats
dank & groet
Nathalie
tuurlijk https://waarneming.nl/gebied/view/252263
Bij de sub-site van de Natuur- en Vogelwerkgroep Krimpenerwaard (https://krimpen.waarneming.nl/) missen de volgende soortengroepen:
Vliegen en muggen
Bijen, wespen en mieren
Kevers
Wantsen, cicaden en plantenluizen
Overige ongewervelden
Algen, wieren en eencelligen
Is het mogelijk om deze soortengroepen aan de subsite toe te voegen?
Alvast bedankt!
Met vriendelijke groet,
Stef van Walsum
Daarvoor moet je bij Harm Blom of Morrison Pot zijn.
Beste Hisko,
Kan dit gebied worden aangemaakt:
https://waarneming.nl/user_area/view/35262
Benaming: Almkerk - De Campus
Vast zeer bedankt!
Ernst-Jan
Citaat van: Eryngium op mei 12, 2018, 14:52:22 PM
Beste Hisko,
Kan dit gebied worden aangemaakt:
https://waarneming.nl/user_area/view/35262
Benaming: Almkerk - De Campus
Vast zeer bedankt!
Ernst-Jan
:right: https://waarneming.nl/gebied/view/357007
Alle hectometerpalen langs snel en provinciale wegen zijn opgenomen in de gebiedenlijst. Handig als je een verkeersslachtoffer vindt
:duim:
Beste Hisko,
Kan dit gebied toegevoegd worden als 'Soestduinen - Vitens terrein'?
https://waarneming.nl/user_area/info/36020 (https://waarneming.nl/user_area/info/36020)
Dit gebied is gedeeltelijk ten onrechte onder een ander gebied opgenomen, is het mogelijk om dit aan te passen?
Zie de foto, het rode gedeelte behoord niet bij de Vlasakkers.
https://waarneming.nl/gebied/info/5626 (https://waarneming.nl/gebied/info/5626)
Alvast bedankt,
Violet & Remco
Iemand voerde op Nederlands grondgebied in waarneming.nl een waarneming in die op waarnemingen.be terecht kwam. Dat ligt volgens mij aan het gebied Zwin dat 'ver' over de grens ligt. Naar het schijnt alleen door iemand van waarneming.nl op te lossen.
Citaat van: Rutger Barendse op februari 10, 2019, 09:50:00 AM
Citaat van: Rutger Barendse op februari 09, 2019, 17:46:51 PM
Dit gebied https://waarnemingen.be/gebied/view/191691 ligt heel ver over de grens. Het maakt het mogelijk dat mensen waarnemingen kunnen in voeren in Nederland op waarnemingen.be. Ik stel voor dat zo strak mogelijk de grens wordt aangehouden.
Het was anders blijkens deze waarneming: https://waarnemingen.be/waarneming/view/167335466
CiteerDeze is nog veel vreemder want die heb ik op waarneming.nl ingevoerd en komt op waarnemingen.be tevoorschijn. Wondere wereld dat internet...
Ik blijf wel denken dat de oorzaak het gebied is dat (dik) over de grens ligt.
Meteen dit nog maar eens aankaarten:
https://waarnemingen.be/gebied/view/179613 = sinds enige tijd Nederland
en het uiterste zuid-westelijke puntje van dit gebied https://waarneming.nl/locations/140676/ is België. Dat is het stukje oostelijk van de Maas.
Ook is de strekdam bij Eijsden geheel Nederlands geworden.
Citaat van: Rutger Barendse op februari 17, 2019, 08:58:22 AM
Iemand voerde op Nederlands grondgebied in waarneming.nl een waarneming in die op waarnemingen.be terecht kwam. Dat ligt volgens mij aan het gebied Zwin dat 'ver' over de grens ligt. Naar het schijnt alleen door iemand van waarneming.nl op te lossen.
Citaat van: Rutger Barendse op februari 10, 2019, 09:50:00 AM
Citaat van: Rutger Barendse op februari 09, 2019, 17:46:51 PM
Dit gebied https://waarnemingen.be/gebied/view/191691 ligt heel ver over de grens. Het maakt het mogelijk dat mensen waarnemingen kunnen in voeren in Nederland op waarnemingen.be. Ik stel voor dat zo strak mogelijk de grens wordt aangehouden.
Het was anders blijkens deze waarneming: https://waarnemingen.be/waarneming/view/167335466
CiteerDeze is nog veel vreemder want die heb ik op waarneming.nl ingevoerd en komt op waarnemingen.be tevoorschijn. Wondere wereld dat internet...
Ik blijf wel denken dat de oorzaak het gebied is dat (dik) over de grens ligt.
Zo te zien twee gebieden die over de schreef gaan daar. Opnieuw intekenen?
https://waarnemingen.be/gebied/info/191266
https://waarnemingen.be/gebied/info/189560
Dank voor de link naar dat andere gebied. Mogelijk is opnieuw intekenen inderdaad de oplossing.
Zouden deze gebieden kunnen worden toegevoegd?
https://waarneming.nl/user_area/info/39558 Diever - Camping Diever
https://waarneming.nl/user_area/info/39559 Diever - Park Midzomer
https://waarneming.nl/user_area/info/39560 Lheebroek - Camping Boszicht
https://waarneming.nl/user_area/info/39561 Ruinen - Camping Engeland
https://waarneming.nl/user_area/info/39562 Anserdennen - Camping Wildzang
Bvd Groet Edwin de Weerd
Citaat van: E de Weerd op maart 07, 2019, 20:36:40 PM
Zouden deze gebieden kunnen worden toegevoegd?
https://waarneming.nl/user_area/info/39558 Diever - Camping Diever
https://waarneming.nl/user_area/info/39559 Diever - Park Midzomer
https://waarneming.nl/user_area/info/39560 Lheebroek - Camping Boszicht
https://waarneming.nl/user_area/info/39561 Ruinen - Camping Engeland
https://waarneming.nl/user_area/info/39562 Anserdennen - Camping Wildzang
Bvd Groet Edwin de Weerd
Gedaan Edwin.
De Zeehond bij Vianen verschijnt niet op de Utrecht subsite.
Wel als je zoekt:
https://utrecht.waarneming.nl/soort/view/395?from=2018-05-01&to=2019-05-01
Maar niet op de homepage
https://utrecht.waarneming.nl/?g=2
Lijkt me toch dat een Zeehond in de provincie Utrecht een zeldzaamheid is
Beste Hisko,
Op de oude website van waarneming.nl konden naast gebieden ook kmhokken worden bekeken, dat is op de nieuwe website ook wenselijk maar nog niet mogelijk.... graag deze wens tzt in vervulling laten gaan.
Met vriendelijke groet
Nathalie
"de kmhokken koningin"
Citaat van: jeroenroelofsen op mei 01, 2019, 11:10:58 AM
De Zeehond bij Vianen verschijnt niet op de Utrecht subsite.
Wel als je zoekt:
https://utrecht.waarneming.nl/soort/view/395?from=2018-05-01&to=2019-05-01
Maar niet op de homepage
https://utrecht.waarneming.nl/?g=2
Lijkt me toch dat een Zeehond in de provincie Utrecht een zeldzaamheid is
I krijg altijd prompt reactie op waarnemingen van planten: grijs vakje word dan groen: Maw de waarneming is gevalideerd, soms zelfs aanvullende commentaar of leermomenten. Bij waarnemingen van insekten krijg ik geen commentaar op een waarneming. Hoe kan dat? Indien een observatie met foto erbij grijs blijft betekent dit dan dat hij niet geldig is? Waarom komt er geen commentaar van de coördinator op een waarneming van insekten?
elke waarneming is goed tenzij het tegendeel blijkt. Zie ook https://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=36932.msg699127#msg699127
Citaat van: hiskodevries op juli 19, 2019, 08:40:41 AM
elke waarneming is goed tenzij het tegendeel blijkt. Zie ook https://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=36932.msg699127#msg699127
Toch nog een vraag: waarom blijft soms permaent een vakje grijs (= niet gevalideerd)? Bijvoorbeeld een waarneming van mij op 23 mei van cimbex femoratus met foto, een waarneming die toch zeker is: waarom komt er geen groen vakje met een vinkje? Waarom blijft er het grijze vakje ' niet gevalideerd' ?
Met dank,
Richard Bosker
Ook omdat een waarneming met grijs vakje=niet gevalideerd NIET op de verspredingskaart verschijnt indien je 'alleen goedgekeurd' aanvinkt
Ik dacht dan een grijs vinkje bedoelde, zie mijn persoonlijke mail, nav jouw persoonlijke mail. Maar je bedoelde 'geen keuring' denk ik nu.
Een waarneming krijgt een groen vinkje als deze gevalideerd is door admins. In sommige soortgroepen zijn er genoeg admins en gaat de keuring (of een commentaar krijgen) relatief snel, in andere groepen kan het langer duren omdat er bijvoorbeeld maar 1 expert is, die mogelijk ook zelf nogal druk is als er veel wordt waargenomen. Je zult dus geduld moeten hebben soms en soms zelfs jaren geduld.
Citaat van: bosker op juli 19, 2019, 09:53:25 AM
Citaat van: hiskodevries op juli 19, 2019, 08:40:41 AM
elke waarneming is goed tenzij het tegendeel blijkt. Zie ook https://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=36932.msg699127#msg699127
Toch nog een vraag: waarom blijft soms permaent een vakje grijs (= niet gevalideerd)? Bijvoorbeeld een waarneming van mij op 23 mei van cimbex femoratus met foto, een waarneming die toch zeker is: waarom komt er geen groen vakje met een vinkje? Waarom blijft er het grijze vakje ' niet gevalideerd' ?
Met dank,
Richard Bosker
Ook omdat een waarneming met grijs vakje=niet gevalideerd NIET op de verspredingskaart verschijnt indien je 'alleen goedgekeurd' aanvinkt
Richard, ook even de link openen uit mijn vorige post.
Of ik in het goede topic zit weet ik niet. Ik mis plotseling een dertigtal soorten in het totaaloverzicht van waargenomen plantensoorten. Hoe kan dit?
die vraag is elders al beantwoord
Citaat van: mystacinus op december 21, 2020, 20:51:58 PM
Of ik in het goede topic zit weet ik niet. Ik mis plotseling een dertigtal soorten in het totaaloverzicht van waargenomen plantensoorten. Hoe kan dit?
Hier : https://forum.waarneming.nl/index.php/topic,97335.0/topicseen.html