Het werkte goed maar sinds vandaag krijg ik steeds de melding 0=nul meter. Het gaat over de Googlekaartjes, die je te zien krijgt,als je een waarneming hebt gedaan. Specifiek gaat het hier om G-kaartjes die verschijnen bij waarneming aan planten buiten Nederland. Ook in berggebieden krijg ik steeds 0 meter. Het is vaak van wezenlijk belang op welke hoogte een plant voorkomt om er een soortnaam op te plakken .
Wat moet ik doen om weer hoogte in m te krijgen ??
je bedoeld de optie 'hoogte' onder het kaartje in het waarnemingen detailscherm ? b.v. https://observation.org/waarneming/view/162686460
voor de waarde die daar opgeroepen wordt zijn we afhankelijk van andere partijen. als die het even laten afweten krijg je niets te zien. op dit moment zie ik keurig een waarde komen.
bedankt voor de reactie. bij mij werkt het nog steeds niet, nog steeds 0 m op de Bernardpas. misschien moet ik iets veranderen in de Google-instell., maar daar ben ik niet aan geweest.
deze api wordt gebruikt https://maps.googleapis.com/maps/api/elevation/json?locations=52.51008437,5.0577626 afgerond op hele meters
vermoedelijk is de hoogte >-1 en <+1
en wat ook kan het gebruik is aan een maximum gebonden
nu krijg je {
"error_message" : "Keyless access to Google Maps Platform is deprecated. Please use an API key with all your API calls to avoid service interruption. For further details please refer to http://g.co/dev/maps-no-account",
"results" : [],
"status" : "OVER_QUERY_LIMIT"
}
beter om die optie maar te verwijderen
is wel heel jammer als dit niet meer beschikbaar is. Is er een alternatief?
overigens kreeg ik in het verleden ook vaker "0", maar een paar keer proberen leverde dan steevast uiteindelijk wel een resultaat.
ja ik heb een alternatief gevonden zonder gezeur https://open-elevation.com/
zitten wel een paar nadelen aan:
1. soms traag
hardstikke mooi, Hilco. ik ga hem uitproberen/ ben echt onthand zonder de 'hoogtemeter'
en tot mijn verbazing: de oorspronkelijke 'hoogtemeter'van Google werkt weer, maar het is goed een alternatief achter de hand te hebben.
Wellicht is het ook interessant om de Geoïde te weten
Custom Geoid Utility is zo'n tooltje die dat uitrekent. http://4river.a.la9.jp/gps/#009
Bedankt Kees, samen kunnen we veel