Matricaria maritima subsp. inodora is inheems en "algemeen". Het is een synoniem van Tripleurospermum inodorum die echter status "komt niet voor" heeft.
Dit is een database-technisch lastig verhaal. In Heukels' Flora wordt
Tripleurospermum inodorum als synoniem van
Tripleurospermum maritimum gezien. Deze opvatting wordt echter niet overal gedeeld en omdat de database internationaal is, kunnen we de twee niet als synoniem instellen. Dit is opgelost door de soort in Nederland op "komt niet voor" te zetten, maar omdat dit synoniem in het geslacht Matricaria stond, is deze nooit opgevallen. Er zijn ook nooit foto's bij dit synoniem geüpload, anders was hij al eerder opgevallen. Ik ga de waarnemingen handmatig omzetten en het synoniem op "komt niet voor" zetten.
En Centaurea debeauxii staat als "Inheems"
Centaurea is eigenlijk een geslacht wat in Nederland nog niet voldoende bestudeerd is. In het buitenland worden veel soorten onderscheiden die wij in Nederland allemaal Knoopkruid - Centaurea jacea noemen.
Centaurea debeaxii heeft als synoniem
Centaurea nigra subsp. nemoralis, een ondersoort van Zwart knoopkruid. Zwart knoopkruid staat in de StandaardLijst 2020 niet opgenomen. Op
Verspreidingsatlas.nl staat Zwart knoopkruid als ondersoort (
subsp. nigra) van Knoopkruid benoemd en staat op "niet ingeburgerd/adventief". Ik weet dat dit niet klopt, Zwart knoopkruid is zeer algemeen en in heel Nederland te vinden, de soort is dik ingeburgerd. Aangezien Zwart knoopkruid niet op de StandaardLijst staat, kunnen we er zelf een status aan geven. De eerste meldingen van Zwart knoopkruid zijn net na 1900. Dat betekent dat Zwart knoopkruid op "naturalized" komt te staan. Centaurea debeauxii is nog niet ingeburgerd en komt dus op "incidental" te staan.