Discriminatie hoor. Tenminste, we hadden het er ooit eens over en vonden dat het eigenlijk niet kon, een favoriet kiezen. Zoals anderen ook al opmerken: ze hebben allemaal wel iets, noem maar eens een vogel die dat níet heeft.
Maar als ik dan toch... Het grootste aantal decibel per gram vogel is natuurlijk leuk, winterkoning dus, zeker omdat ik een keer een vers aangereden dood vogeltje vond en nog warm in mijn hand naar huis bracht terwijl ik eigenlijk op weg was naar school.
Maar vooral blijkt dat voor mij de manier van bewegen erg meespeelt. En dan komt de boerenzwaluw al gauw op 1, en bij de watervogels de visdief. Vrij gewone vogels met mooie kleuren en prachtig vlieggedrag, ik krijg er niet gauw genoeg van.
Of een groep fouragerende dwergmeeuwen. Of een zwerm spreeuwen of rosse grutto's of goudplevieren. Of, zie je, het gaat mis, ze komen allemaal op 1.