Zegekruid met deftige naam.

Gestart door Gerard Seacloud, september 30, 2022, 19:48:12 PM

Vorige topic - Volgende topic

Gerard Seacloud

Helaas steeds zeldzamer hier, (net als andere planten en insecten. In onze bossen bijna geen bosbessen en krekels meer  :angry: ) De Nicandra Physaloïdes, mooie grote bloemen en zaait enthousiast uit in onze hof. En mooi gekarteld en gestippeld blad, wordt een halve meter hoog. Groets, Gerard.

Vr.Gr. Gerard, scheepsbankwerker GHV, en protobouwer experimentele machines.

Rien Ondersteijn

Leuk, dat je dit meldt Gerard, maar dit forum is eigenlijk bedoeld om vragen en evt discussies te beantwoorden.
Maak er svp een waarneming van-dan kan iedereen ervan meegenieten!  :duim:
Groene groe[n]tjes.Rien.

Gerard Seacloud

Goedenavond Rien. Dan vraag ik vriendelijk uw advies: Hoe doe ik dat? Dan voer ik het meteen uit.
Vr. gr. Gerard.
Vr.Gr. Gerard, scheepsbankwerker GHV, en protobouwer experimentele machines.

Gerard Seacloud

Wonderen de natuur.....
een zaadnetje van zegekruid, ook met tegenlicht.

Vr.Gr. Gerard, scheepsbankwerker GHV, en protobouwer experimentele machines.

tekenaar

Citaat van: Rien Ondersteijn op september 30, 2022, 20:01:27 PMLeuk, dat je dit meldt Gerard, maar dit forum is eigenlijk bedoeld om vragen en evt discussies te beantwoorden.
Maak er svp een waarneming van-dan kan iedereen ervan meegenieten!  :duim:

Volgens mij gaat het hier om een tuinplant. Ik vindt hem prachtig, maar eigenlijk is waarneming.nl bedoeld voor in het wild voorkomende planten (en dieren), inclusief verwilderde soorten.

Wat we willen zijn, is een digitaal opschrijfboekje over alle waarnemingen van wilde planten en dieren. De digitale opschrijfboekjes van alle waarnemers samen vormen een openbaar toegankelijke database van alle in Nederland (en in de wereld) voorkomende wilde planten en dieren. Iedereen kan de database dus gebruiken.

Er zijn twee losse sites. Een database (waarneming.nl) en een forum (daar zit je hier op). Voor beide moet je losse accounts aanmaken. Voor een handleiding van de database zie hier: https://waarneming.nl/pages/getting-started/

Ik hoop dat dit een en ander duidelijker maakt en nog welkom hier!
Paul Veenvliet
dieren en planten tekeningen: https://paulveenvliet.art/

Gerard Seacloud

#5
Goedenavond Rien en Paul. Ik heb, met enige moeite, geregistreerd op ,,waarneming". Ik wist niet dat het een dubbel forum was :blink: . Deze plant trouwens groeide in de ruigte van de dijk langs het Eindhovens Kanaal richting Zuid Willemsvaart en daar heb ik wat zaad van genomen. En nog de beste wensen voor 2023 !
Vr.Gr. Gerard, scheepsbankwerker GHV, en protobouwer experimentele machines.

Rien Ondersteijn

Gerard, heb je een link naar jouw ingevoerde waarneming?
Voor diegenen , die op t Forum de kwesties bekijken en beoordelen geeft dat een pré.
Bovendien is het op Waarn.nl de vaste gewoonte om eerst in te voeren en dan het Forum te raadplegen.
En dat invoeren geldt met name voor niet aangeplante soorten ; bij twijfel kun je 'aangeplant/ingezaaid' aangeven.
[Je hebt tot nu toe steeds vragen gesteld over niet ingevoerde waarnemingen]
Groene groe[n]tjes.Rien.