Hoi allemaal,
Met EIS Kenniscentrum insecten organiseren we deze nazomer drie gallen-excursies, verspreid door het land. Vooral als je zelf ook gallen-excursies wilt gaan geven, krijg je voorrang bij opgave. Zodat we zo veel mogelijk effect bereiken met de excursies.
Gallen-excursie Leidse duinen
In een duingebied dichtbij Leiden gaan we samen met de schrijver/bewerker van het Gallenboek op excursie. Hans Roskam is gallenkenner en speciaal van de galmuggen en in de nazomer zijn er nog veel kruiden waar juist veel gallen van galmuggen op te zien zijn.
Datum 24 aug
Tijd 10:30
Opgeven bij: Matthijs Courbois
Meer informatie: courbois at ffexpert punt nl , 06-14493646
Verzamelplaats: wordt in de zomer bekend gemaakt aan degene die zich opgeven
Gallen-excursie Zwolle
Dit is de favoriete omgeving van de maker van de Veldgids Plantengallen, Roelof Jan Koops. Hij weet hier alle leuke plekjes en bijzondere soorten zo te vinden. We gaan mee met deze expert, wisselen ervaring en ideeën uit over welke gal je het best waar en wanneer kunt zoeken. Ook geschikt voor nieuw geïnteresseerden.
Datum 21 sep
Tijd 10:30
Opgeven bij: Matthijs Courbois
Meer informatie: courbois at ffexpert punt nl , 06-14493646
Verzamelplaats: wordt in de zomer bekend gemaakt aan degene die zich opgeven
Gallen-excursie rivierengebied Wageningen
In het oostelijke rivierengebied bij Wageningen gaan we op Gallen-excursie onder leiding van Matthijs Courbois. Het rivierengebied en de overgang naar de stuwwallen zijn rijk aan boom- en struiksoorten, waar juist in de nazomer en het najaar veel te beleven valt. In het natte veel wilgensoorten, meidoorns, vlier, op de stuwwallen en overgangen iepen, lindes, es en bovenop het zand de allerrijkste soort aan gallen zomereik, daarnaast ook beuk en grove den.
Datum 19 okt
Tijd 10:30
Opgeven bij: Matthijs Courbois
Meer informatie: courbois at ffexpert punt nl , 06-14493646
Verzamelplaats: wordt bekend gemaakt aan degene die zich opgeven
Wees welkom!
Ik kijk niet heel vaak op het forum, dus als ik een vraag niet beantwoord mail dan even.