Mijn Chinese collega vroeg me of je in Nederland gewoon kreeften mag vangen. Ik dacht dat het vast wel zou mogen, omdat de meeste kreeften exoten zijn en een heuse problematiek met zich mee brengen. Echter begrijp ik van verscheidene websites dat je niet zomaar op rivierkreeft mag vissen met fuiken, maar ook niet met hengels en aas. Dat zou de rivierkreeftproblemen zelfs doen toenemen. Tenzij je >75% van de poplatie wegvangt.
Ik vraag me af wat je moet doen als je toch een exotische rivierkreeft gevangen hebt. Deze mag je toch ook niet zomaar teruggooien?
Ik lees ook dat ze over oevers lopen. Ik zou het haast als een morele plicht aanschouwen om ze op te rapen en te bereiden, maar mag dat dan ook niet?