Voor het bekijken van insecten is een koudlichtbron inderdaad heel goed, je hebt veel licht op een klein plekje. Je kunt provisorisch veel licht maken met een vergrootglas waarmee je een brandpuntje maakt.
Voor insecten heb je een vergroting van 40 tot 50 maal wel nodig, maar ook een vergroting van 10 (of 8 0f 6) en iets er tussenin.
En zoals Coby schreef, ook bij insecten is het handig om naast opvallend licht ook doorvallend licht tot je beschikking te hebben, ik gebruik ze soms tegelijk.
Om je een oordeel te vormen over kwaliteit en gebruiksgemak van optiek kun je je ook aansluiten bij een insectenwerkgroep. Daar kun je ook veel opsteken over hanteringstechnieken, determineerliteratuur enzo.
PS: er bestaan zakmiekjes, met de afmetingen van een viltstift, waarmee je ook een vergroting haalt van 30 of 40 x. De kwaliteit is niet geweldig, maar vergeleken met een echte binoc zijn ze spotgoedkoop. Te koop bij de opticien.