Ik wil een waarneming invoeren maar wel zo dat andere waarnemers de lokatie niet kunnen zien in Waarneming.nl hoe doe ik dat?
In het invoerscherm staan 2 mogelijkheden om een waarneming af te schermen.
1. 'Vervagen tot ' Daarachter kun je een datum aangeven tot wanneer de waarneming verborgen moet worden.
Deze optie gebruik je als sprake is van een tijdelijke (potentieel) kwetsbare situatie.
Voorbeeld:
- een broedgeval van een relatief zeldzame vogelsoort.
Zeg geen embargodatums tot zeer ver in de toekomst, meestal is een datum tot het eind van het broed, bloei of vlieg seizoen voldoende.
2. KM-hokvervaging Deze optie kun je aanvinken als je nooit wilt dat iemand de exacte coördinaten te zien krijgt. Deze optie gebruik je bij waarnemingen van soorten die zich (zelden) verplaatsen
en zich in een (potentieel) kwetsbare situatie bevinden.
Voorbeelden:
Zeldzame Planten in een niet toegankelijk gebied
Dassenburchten.
Voor aan aantal soorten wordt dit al standaard door het systeem ingesteld. Deze soorten zijn te herkennen in dit scherm
http://waarneming.nl/soortenlijst.php?q=&g=10&f=0&z=1&p=0&sound=0&sort_lat=0 aan de kolom 'vervaagd' met een waarde van 1 of 5
Zie ook
http://waarneming.nl/download/vervaging.pdfWat absoluut een
foute manier van verbergen is het niet plaatsen van de pijl bij het invoeren zoals in dit voorbeeld
http://waarneming.nl/waarneming/view/70545537Deze waarnemingen zijn niet bruikbaar voor analyze door PGO`s en de NDFF ter bevordering van beschermingsmaatregelen.