Hier kan ik geen boomvalk van maken: https://waarneming.nl/waarneming/view/136669031Wat wel zou ik zo gauw ook niet weten (slechtvalk?)
https://vwghop.waarneming.nl/waarneming/view/136718530 Eerste foto poelruiter?
Hoi Frank, de foto waar ik op doelde was bij de waarneming van de witgat verwijderd en is nu wel als poelruiter ingevoerd: https://vwghop.waarneming.nl/waarneming/view/136727204
https://waarneming.nl/waarneming/view/136759558 --> Gekraagde Roodstaarthttps://waarneming.nl/waarneming/view/136759568 --> Tjifhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136747229 --> Tjifhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136759572 --> Roodborsttapuithttps://waarneming.nl/waarneming/view/136764756 --> Kan op zekerhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136738442 --> Graspieperhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136765320 --> Kan op zekerhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136736833 --> Witgathttps://waarneming.nl/waarneming/view/136756639 --> Bruine kiek
Hij is al goedgekeurd: https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/136700010 maar is dit niet een regenwulp? (lijkt o.a. vrij veel tekening op de ondervleugel te hebben)
https://waarneming.nl/waarneming/view/136865815(Te) vroeg voor grote kar
Welke klopt hier niet? Topper: https://utrecht.waarneming.nl/gebied/view/3216?sp=187 (allen met foto's goedgekeurd)ofHybride Kuifeend x Topper: https://utrecht.waarneming.nl/waarneming/view/136359626 (niet onderzocht maar wel grondig onderbouwd)Allemaal dezelfde vogel...
https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/136789308https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/134167566Ik vermoed dat het in beide gevallen om een Grote Zaagbek gaat. In beide gevallen navraag gedaan, maar geen reactie gehad.
Citaat van: William de Jong op april 17, 2017, 17:17:52 pmhttps://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/136789308https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/134167566Ik vermoed dat het in beide gevallen om een Grote Zaagbek gaat. In beide gevallen navraag gedaan, maar geen reactie gehad.Heb t ook eens geprobeerd, wie weet helpt t.. Bedankt in elk geval voor t melden.
Citaat van: frankneijts op april 17, 2017, 18:55:39 pmCitaat van: William de Jong op april 17, 2017, 17:17:52 pmhttps://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/136789308https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/134167566Ik vermoed dat het in beide gevallen om een Grote Zaagbek gaat. In beide gevallen navraag gedaan, maar geen reactie gehad.Heb t ook eens geprobeerd, wie weet helpt t.. Bedankt in elk geval voor t melden.Top Ik had er misschien even bij moeten zeggen dat die tweede link een verouderde waarneming uit december van vorig jaar is.. dat maakt middelste zaagbek zo ver in het binnenland nog steeds een vrij onwaarschijnlijke waarneming en daarom is extra info wel op z'n plaats denk ik.
Citaat van: William de Jong op april 17, 2017, 19:20:54 pmCitaat van: frankneijts op april 17, 2017, 18:55:39 pmCitaat van: William de Jong op april 17, 2017, 17:17:52 pmhttps://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/136789308https://wageningen.waarneming.nl/waarneming/view/134167566Ik vermoed dat het in beide gevallen om een Grote Zaagbek gaat. In beide gevallen navraag gedaan, maar geen reactie gehad.Heb t ook eens geprobeerd, wie weet helpt t.. Bedankt in elk geval voor t melden.Top Ik had er misschien even bij moeten zeggen dat die tweede link een verouderde waarneming uit december van vorig jaar is.. dat maakt middelste zaagbek zo ver in het binnenland nog steeds een vrij onwaarschijnlijke waarneming en daarom is extra info wel op z'n plaats denk ik.Nee hoor, ik had beter op moeten letten .. Overigens zijn Middelste Zagers nu ook weer niet zó "onwaarschijnlijk zo ver in het binnenland" William maar algemeen zijn ze beslist niet en wijfjes kunnen lastig te determineren zijn vanwege verwarring met wijfje Grote.
Dit is een volwassen slechtvalk, geen roodpootvalk. Deze staat heel erg niet lekker op de foto, maar lijkt me er ook geen; kop suggereert slechtvalk, buikstreping eerder boomvalk, hoewel dit ook voor een 2kj slechtvalk kan, zeker met bewegingsonscherpte (die op één foto ook de snavel kunstmatig verlengt, dus de proprties zijn niet betrouwbaar). [Edit] Oh, ik zie dat er al discussie over die vogel is geweest met een andere waarnemer. Met die dikke baardstreep, complete-kopkap-tot-in-de-nek en vleugelpunten die tot de staartpunt reiken is dit geen smelleken, maar ik moet zeggen dat ik ook niet 100% zeker weet wat het dan wel is. Op kleed is het een jonge (noordelijke) slechtvalk, maar op proporties lijkt dat dan weer niet de meest waarschijnlijke optie, met dat ielig-lijkende snaveltje en die schijnbaar kleine voetjes. Voor een boomvalk klopt de vorm van de kopkap en het type streping op borst en buik dan weer niet. Benieuwd hoe dik die paal is, misschien is die vogel groter dan hij lijkt.Dit is inderdaad een slechtvalk, maar op twee foto's staat een sperwer.
[Edit] Oh, ik zie dat er al discussie over die vogel is geweest met een andere waarnemer.
Boompieper: https://waarneming.nl/waarneming/view/136783112?_popup=1Grote Lijster: https://waarneming.nl/waarneming/view/136951057?_popup=1en op basis van het weinige wat er te zien is (kop komt achter verticale boomstam langs) lijkt met dit ook een Grote Lijster: https://waarneming.nl/waarneming/view/136971292?_popup=1dit lijkt me toch echt een Zanglijster, ondanks de goedkeuring van een admin: https://waarneming.nl/waarneming/view/136316811?_popup=1Kemphaan: https://waarneming.nl/waarneming/view/136967642?_popup=1
Dat denk ik ook en dat denken de meeste waarnemers blijkbaar ook.
Citaat van: OJGoreng op april 19, 2017, 01:37:45 am[Edit] Oh, ik zie dat er al discussie over die vogel is geweest met een andere waarnemer. Het zou toch wel eens een andere vogel kunnen betreffen Zainal: de leeftijden verschillen immers (let op de tekening onderzijde bijv.).
Citaat van: frankneijts op april 19, 2017, 09:39:44 amCitaat van: OJGoreng op april 19, 2017, 01:37:45 am[Edit] Oh, ik zie dat er al discussie over die vogel is geweest met een andere waarnemer. Het zou toch wel eens een andere vogel kunnen betreffen Zainal: de leeftijden verschillen immers (let op de tekening onderzijde bijv.).Ik bedoelde die tweede, da's ook een 2kj. Mijn neiging om linkjes onder woorden te verbergen is niet altijd even handig, ze stonden vlak achter elkaar.
https://waarneming.nl/waarneming/view/136971960 dit lijkt haast wel een jufferkraanvogel, of zie ik dat verkeerd?
Citaat van: Jacob Molenaar op april 20, 2017, 07:08:43 amhttps://waarneming.nl/waarneming/view/136971960 dit lijkt haast wel een jufferkraanvogel, of zie ik dat verkeerd?Nee hoor, dat zie je goed. De vraag is wel - zie bijlage - of de vogel niet geringd is.
De nieuw geplaatste crops o.b.v. de originele foto's laten inderdaad geen ruimte voor twijfel...
Volgens mij zie ik 4 vingers: https://waarneming.nl/waarneming/view/137007094...
Citaat van: Jacob Molenaar op april 20, 2017, 17:30:26 pmVolgens mij zie ik 4 vingers: https://waarneming.nl/waarneming/view/137007094...Op 1 foto zie je (linkervleugel) inderdaad 4 vingers maar het is nog maar de vraag of dat hier ook iets zegt over de juiste ID. Het lijkt er eerder op of je een stukje vleugeltop niet ziet op de foto. Ook lijkt op de andere foto de vleugeltop wel erg breed en de koptekening (veel) te weinig uitgesproken voor een Grauwe of Steppe.
https://waarneming.nl/waarneming/view/83940730 Lijkt me grote lijster.
Citaat van: ArjenDrost op april 26, 2017, 00:59:00 amNiet zozeer een foute determinatie, eerder een juistehttps://waarneming.nl/waarneming/view/137085945Als ik deze foto bekijk zie ik toch eerder een zeearend dan een buizerd (ondanks het commentaar van de admin). Wat grappig. Bij deze waarneming stond eerst een andere foto (deze). De waarnemer heeft die foto nu weggehaald en er een foto van een zeearend voor teruggezet.
Niet zozeer een foute determinatie, eerder een juistehttps://waarneming.nl/waarneming/view/137085945Als ik deze foto bekijk zie ik toch eerder een zeearend dan een buizerd (ondanks het commentaar van de admin).