Ook een artikel in de Telegraaf:
Bijzonder: walrus gezien bij SchiermonnikoogSchiermonnikoog - Het was al weer even geleden, maar maandagmiddag was het toch weer raak: in het waddengebied is een walrus gesignaleerd. Het betreft een vrouwtje en ze werd door onderzoekers van de Wageningen Universiteit waargenomen.
De dwaalgast is mogelijk afkomstig van Spitsbergen, een slordige drieduizend kilometer ten noorden van Nederland en dook maandagmiddag op in de Waddenzee om daarna te zonnebaden op Simonszand, een zandplaat tussen Schiermonnikoog en Rottummerplaat.
Vanaf een onderzoeksschip zagen biologen de walrus van wie ze het welbevinden al weken op de voet volgen. ,,Toen was er wel sprake van opwinding”, erkent zeezoogdieronderzoeker Hans Verdaat van de Wageningen Universiteit.
Wie denkt dat een walrus in Europese wateren een anoniem bestaan leidt, heeft het mis. ,,Via de media volgen we deze walrus al een tijdje”, zegt Verdaat. ,,Het is een vrouwtjeswalrus die eerder deze zomer opdook in Denemarken. Ze heeft daar een tijdje vertoefd, kwam op bepaalde plaatsen aan land, ging ter water en kwam weer terug.”
Toen het arctische beest, dat van oorspong leeft binnen de poolcirkel, een tijdje uit beeld verdween, werd breed aangenomen dat ze terug was gezwommen naar het hoge noorden. Verdaat: ,,Tot ze twee weken terug werd gesignaleerd op het Duitse waddeneiland Baltrum. Daarna deed ze Spiekeroog aan, een Waddeneiland verder naar het westen. Toen dachten we: jammer voor de Nederlanders. Maar de 17e werd ze gemeld op Borkum en dat eiland ligt naast Nederland. Toen gingen bij ons alle alarmbellen af. Dan weet je: een keer goed zwemmen en ze ligt bij ons. En nu is ze dus in Nederland!”
Hele artikel lezen:
https://www.telegraaf.nl/nieuws/1551640066/bijzonder-walrus-gezien-bij-schiermonnikoog