Alex
-1- Ik heb op een dag waarnemingen in Bulgarije staan en in Saoedi Arabiƫ
Dit viel eerst met 'tellen'.
Tijdens een vogel vakantie in Bulgarije heb ik op een dag 153 waarnemingen ingevoerd via obsmap.daarvan blijken er nu 28 in Saoedi Arabiƫ te staan.
Thuis even corrigeren dacht ik, maar het volgende viel op: de coordinaten lat/long zijn omgedraaid. (lat /long Bulgarije = 43.6, 28.5 terwijl SA 28.5, 43.6)
Ik begrijp niet waarom deze 28 waarnemingen niet goed staan en de rest wel. De verkeerde waarnemingen staan verspreid over de dag. (zie bijlage)
Als ik naar de oude waarnemingen in obsmap kijk staan de waarnemingen daar al opgeslagen in SA.
Ik heb in Bulgarije ook enkele keren gebruikt gemaakt van de OSM map om de locaties vast te leggen en het gebruik van de GPS te beperken.
maar dat heb ik vandaag ook uit geprobeerd en de coordinaten worden hetzelfde opgeslagen als met GPS.
Wat kan deze verstoring veroorzaken en komt het vaker voor?
- 2 - de opslag van de coordinaten in Obsmap is verkeerd om.
de aanduiding bij de waarneming is lat/long.
bovenstaande waarnemingen staan in bulgarije als long/lat 28.5/43.6
ook in Nederland staan de waarnemingen staan obsmap lat/long 4.7/51,6 met deze coordinaten kom je in de kust voor Somalie terecht.
kan je of de tekst aanpassen of de coordinaten in de juiste volgorde zetten?
groeten Joost
Wellicht ten overvloede, maar opgelost in 7.10.4
alex.
bedankt voor snelle acties
gr Joost