Dag Alex en anderen,
Gisteren heb ik twee waarnemingen ingevoerd. Onder andere van een Breedbekstrandloper via ObsMapp 1.5.
ObsMapp koos een locatie die 15 kilometer verderop lag!
Zie hier: http://waarneming.nl/waarneming/view/68515511 (http://waarneming.nl/waarneming/view/68515511)
Dit had het moeten zijn: http://waarneming.nl/waarneming/view/68525774 (http://waarneming.nl/waarneming/view/68525774)
Mijn locatie-instellingen zijn:
- Locatie weergave : RD-coordinaten
- Automatisch GPS
- GPS interval : 5 sec.
- Locatie onthouden : UIT
- Max. afwijking in m. : 100
Ligt het nu aan mij of is dit een bug in ObsMapp?
Upgraden naar de laatste ObsMapp-versie!
Warschijnlijk had je eventjes geen gps-ontvangst en werd een zeer onnauwkeurige netwerk-fix gebruikt.
Citaat van: Alex Kwak op mei 18, 2012, 09:56:59 AM
Upgraden naar de laatste ObsMapp-versie!
Toen ik thuis kwam kreeg ik een update. In dit geval had ik de vorige versie.
Warschijnlijk had je eventjes geen gps-ontvangst en werd een zeer onnauwkeurige netwerk-fix gebruikt.
Het lijkt er overigens wel op, dat sinds in RD-coordinaten gebruik, dat ObsMapp onnauwkeuriger is geworden,
maar kan ook toeval zijn. Ik hou het in ieder geval wel in de gaten.
Jos,
Elke discussie is zinloos als je nog met een zeer oude versie werkt
Citaat van: chatman op mei 18, 2012, 10:54:50 AM
Het lijkt er overigens wel op, dat sinds in RD-coordinaten gebruik, dat ObsMapp onnauwkeuriger is geworden,
Onmogelijk
Citaat van: hiskodevries op mei 18, 2012, 10:58:23 AM
Jos,
Elke discussie is zinloos als je nog met een zeer oude versie werkt
Ik kan niet meer zien, welke versie ik gisteren heb gebruikt. Het was in ieder geval de versie,
voor de update van gisteren. 'Zeer oude' versie lijkt me een beetje overdreven. ;-)
Citaat van: Alex Kwak op mei 18, 2012, 10:58:39 AM
Citaat van: chatman op mei 18, 2012, 10:54:50 AM
Het lijkt er overigens wel op, dat sinds in RD-coordinaten gebruik, dat ObsMapp onnauwkeuriger is geworden,
Onmogelijk
Prima, dan weet ik dat het daar niet aan ligt. ;)
per ongeluk op handmatig locatie opgeven modus gezeten? Als je een warneming handmatig instelt, en het invoerscherm niet afsluit, wordt de volgende waarneming ook op die locatie ingevoerd.
Citaat van: jvogels op mei 18, 2012, 11:40:15 AM
per ongeluk op handmatig locatie opgeven modus gezeten? Als je een warneming handmatig instelt, en het invoerscherm niet afsluit, wordt de volgende waarneming ook op die locatie ingevoerd.
Nee, ik heb de vogel ingevoerd, zoals gebruikelijk. Misschien dat ik het te snel heb ingevoerd en niet op een nauwkeuriger signaal heb gewacht.
Maar 15 km is wel erg uit te buurt, van de plek, waar ik het heb ingevoerd en dan staat er op wrn.nl "precisie 10 m". ;-)
we kunnen hier nog 20 topics aan wijden, is zinloos. die fout zat in die oude versies
Citaat van: hiskodevries op mei 18, 2012, 13:25:18 PM
we kunnen hier nog 20 topics aan wijden, is zinloos. die fout zat in die oude versies
Eentje vind ik wel genoeg. :rolleye:
Ik weet voldoende. Dit draadje kan wel op slot, wat mij betreft.