we gaan hier verder
Vanmorgen eerst de nieuwe update geinstalleerd (1.2.1) en vandaag aan het invoeren geweest. Dit ging allemaal probleemloos en alles ziet er perfect uit. Totdat ik wil uploaden. Dit lukt niet en ik krijg een error (zie foto). Bij alle vorige versies had ik nooit problemen, dit is vanmiddag ineens onstaan.
Op je sd-kaart staat een folder ObsMapp, met daarin het xml-bestand dat je hebt geupload.
Dat bestand heet zoiets als <datum>-<tijd>-waarnemingen.xml
Kan je dat bestand naar mij mailen?
Probleem verholpen :duim:
Citaat van: jbr op november 13, 2011, 19:22:00 PM
bugje? of toch iets anders?
Bugje. De tekst in het bijzonderheden-veld werd niet html-encode. En als je dan "5 & 6" invult gaat je upload fout.
De tekst aan laten passen naar "5 en 6" en het leed was geleden.
Vanaf ObsMapp 1.2.2 zal die encoding standaard aan staan.
Hoi Alex,
Ik zag dat de bug van de gebiedsnaam er nog in zit. Laat je dat zo?
Want dan ga ik dat niet meer testen.
Citaat van: chatman op november 17, 2011, 07:02:27 AM
Hoi Alex,
Ik zag dat de bug van de gebiedsnaam er nog in zit. Laat je dat zo?
Want dan ga ik dat niet meer testen.
Ehh, help me ff. Wat was ook al weer het probleem?
Alex,
Wat ik bedoel is het volgende:
- stel locatie in op 'gebiedsnaam';
- ga naar waarneming invoeren;
- ga naar OSM-kaart;
- zoom in mbv de vingers uit elkaar te doen;
Hierop loopt ObsMapp op vast.
Aha, bedankt. Uiteraard gelijk even geprobeerd met 1.2.2, en daar treedt het helaas ook op.
Raar genoeg krijg ik geen mogelijkheid om een rapport te verzenden, dus is het even lastig om te achterhalen wat hier aan de hand is. Maar het heeft dus (weer) mijn aandacht!
Alex.
Als het goed is, heb je nu een rapport binnen.
Het lijkt er net op, dat ObsMapp veel data te verwerken krijgt.
Ik kreeg twee keer de vraag om een rapport te verzenden, daarna werd het scherm zwart op mijn HTC.
Zoomen via +/- gaat perfect. Misschien kun je het zoomen met de vingers uitschakelen?
Allereerst wil ik even melden dat Obsmapp een geweldige app is!
Helaas zit er een nog enkele kleine bug in:
1) Wanneer je Menu/Soortgroep kiest en dan Annuleren of gebruikt de Herstelknop (pijltje terug), dan ga je niet rechtstreeks terug naar waar je vandaan kwam, maar krijg je een oppup scherm waar je (alweer) de soortgroep kan kiezen! :huh: Hier kan je dan wel weer uit met de Herstelknop, maar dit zou dus niet nodig moeten zijn...
2) Op mijn toestel (HTC-desire) is het invoerscherm nét niet gevuld; je moet een paar mm scrollen om ook beneden alles te kunnen zien. Als je bovenin alles ziet ('Locatie' en Sateliet-logo met Onbekend), dan zie je onderin het scherm wel net Kleed Onbekend (bij Vogels) maar niet Extra info; als je helemaal naar beneden scrollt zie je bovenin niet meer 'Locatie' en Sateliet-logo. Of is dit alleen op de HTC? Zo ja, kan het schermformaat dan niet automatisch aangepast worden aan de schermafmetingen van het toestel?
Groeten Jan-Jaap Spaargaren
1) Ja, die fout zit er al heel lang in. Moet ik maar eens tijd aan besteden...
2) Dat herken ik totaal niet op mijn HTC Desire, zie afbeelding. Overigens kan het er op elk toestel anders uitzien omdat er veel verschillende toetsellen zijn met verschillende beeldschermresoluties.
Citaat van: Alex Kwak op november 20, 2011, 10:41:05 AM
2) Dat herken ik totaal niet op mijn HTC Desire, zie afbeelding. Overigens kan het er op elk toestel anders uitzien omdat er veel verschillende toetsellen zijn met verschillende beeldschermresoluties.
Ook ik heb er geen problemen mee op m'n Desire. Weet je zeker dat je een Desire hebt Jan-Jaap?
klinkt meer als een wildfire
Hoi,
Het is inderdaad geen Desire, maar een Legend.
Maar op de afbeelding van jouw Desire-toestel zie ik niet het regeltje "extra info" wat boven 'Details' hoort te staan; dus bij jou dan ook niet volledig scherm (zij het iets meer dan op de Legend)??...
Overigens manifesteert dit zich ook bij mijn openingsscherm van Obsmapp: hier staat onderaan de pagina -onder 'versie 1.2.1'- iets geschreven, maar ik kan niet lezen wat; alleen het topje van de bovenkant van enkele tekens zijn zichtbaar.
groeten, Jan-Jaap
Citaat van: Stijn Eikelboom op november 20, 2011, 12:12:19 PM
Citaat van: Alex Kwak op november 20, 2011, 10:41:05 AM
2) Dat herken ik totaal niet op mijn HTC Desire, zie afbeelding. Overigens kan het er op elk toestel anders uitzien omdat er veel verschillende toetsellen zijn met verschillende beeldschermresoluties.
Ook ik heb er geen problemen mee op m'n Desire. Weet je zeker dat je een Desire hebt Jan-Jaap?
jan-jaap dat is vervelend maar niets aan te doen.
De optimale scherm resolutie staat in de handleiding http://waarneming.nl/pda/obsmapp/obsmapp.html
bij kleinere schermen zul je moeten scrollen.
Nog een enkel bug;
1) Ik heb bij mijn instellingen aangevinkt dat Obsmapp automatisch de GPS aanzet bij gebruik. Meestal doet hij dat ook. Echter als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie, doe ik b.v. na navigatiegebruik om de batterij te sparen), en ik open Obsmap komt er een oppupscherm waarbij je een melding staat dat de GPS uit staat en dat je die daarmee kan aanvinken :huh:. Dat zou dus toch niet moeten?
2) als je het dan daadwerkelijk aanvinkt gebeurt er niks (mooist zou zijn dat je dan gelijk naar je invoerscherm gaat) en kan je alleen met de herstelknop iets doen, waarmee hetzelfde oppupscherm nóg eens verschijnt. Hierin is het vinkje wél al aan, maar kom je weer alleen met de herstelknop hieruit. Gelukkig wel dan in het invoerscherm. (N.B. Wanneer je die automatische GPS niet aangevinkt hebt, verschijnt deze dubbele oppupscherm élke keer).
3) Het is mij trouwens niet duidelijk of de GPS ook weer automatisch uitgezet wordt door Obsmapp bij het afsluiten van het programma. Als dat wel al gebeurt zou het handig zijn om te vermelden dat dat gebeurt bij de aanvinkknop voor die automatische GPS-aanzet-functie. Als Obsmapp de GPS niet automatisch uitzet bij afsluiting, zou het erg handig zijn om dat alsnog in te bouwen. :angel:
m.v.g. Jan-Jaap Spaargaren
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:24:14 PM
Overigens manifesteert dit zich ook bij mijn openingsscherm van Obsmapp: hier staat onderaan de pagina -onder 'versie 1.2.1'- iets geschreven, maar ik kan niet lezen wat; alleen het topje van de bovenkant van enkele tekens zijn zichtbaar.
groeten, Jan-Jaap
Citaat van: hiskodevries op november 20, 2011, 15:39:13 PM
jan-jaap dat is vervelend maar niets aan te doen.
De optimale scherm resolutie staat in de handleiding http://waarneming.nl/pda/obsmapp/obsmapp.html
bij kleinere schermen zul je moeten scrollen.
OK, fair enough. Maar bij het openingsscherm van Obsmapp valt niet te scrollen. Wat daar onderaan geschreven is, kan toch een stuk hoger geplaatst worden? Er is nog genoeg ruimte op dat scherm, zeker als het plaatje van Obsmapp iets kleiner is.... 'Versie 1.2.' kan ook nog ietsje omhoog. Je ziet, ik ben erg benieuwd wat er staat! ;)
m.v.g. Jan-Jaap
zie de handleiding pagina 1
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:48:48 PM
Nog een enkel bug;
1) Ik heb bij mijn instellingen aangevinkt dat Obsmapp automatisch de GPS aanzet bij gebruik. Meestal doet hij dat ook. Echter als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie, doe ik b.v. na navigatiegebruik om de batterij te sparen), en ik open Obsmap komt er een oppupscherm waarbij je een melding staat dat de GPS uit staat en dat je die daarmee kan aanvinken :huh:. Dat zou dus toch niet moeten?
2) als je het dan daadwerkelijk aanvinkt gebeurt er niks (mooist zou zijn dat je dan gelijk naar je invoerscherm gaat) en kan je alleen met de herstelknop iets doen, waarmee hetzelfde oppupscherm nóg eens verschijnt. Hierin is het vinkje wél al aan, maar kom je weer alleen met de herstelknop hieruit. Gelukkig wel dan in het invoerscherm. (N.B. Wanneer je die automatische GPS niet aangevinkt hebt, verschijnt deze dubbele oppupscherm élke keer).
3) Het is mij trouwens niet duidelijk of de GPS ook weer automatisch uitgezet wordt door Obsmapp bij het afsluiten van het programma. Als dat wel al gebeurt zou het handig zijn om te vermelden dat dat gebeurt bij de aanvinkknop voor die automatische GPS-aanzet-functie. Als Obsmapp de GPS niet automatisch uitzet bij afsluiting, zou het erg handig zijn om dat alsnog in te bouwen. :angel:
m.v.g. Jan-Jaap Spaargaren
lijken mij meer vragen voor android ik geloof niet dat de gps zo`n stroomvreter is
zet wifi uit enzet de schermhelderheid zo laag mogelijk
zet device elke keer na invoeren in standby
dat scheelt echt stroom
als een gps niet meer aangesproken wordt door software zal die ook niet meer werken.
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:24:14 PM
Maar op de afbeelding van jouw Desire-toestel zie ik niet het regeltje "extra info" wat boven 'Details' hoort te staan; dus bij jou dan ook niet volledig scherm (zij het iets meer dan op de Legend)??...
Dat (onnodige) regeltje is verdwenen bij versie 1.2.2
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:48:48 PM
Nog een enkel bug;
1) Ik heb bij mijn instellingen aangevinkt dat Obsmapp automatisch de GPS aanzet bij gebruik. Meestal doet hij dat ook. Echter als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie, doe ik b.v. na navigatiegebruik om de batterij te sparen), en ik open Obsmap komt er een oppupscherm waarbij je een melding staat dat de GPS uit staat en dat je die daarmee kan aanvinken :huh:. Dat zou dus toch niet moeten?
2) als je het dan daadwerkelijk aanvinkt gebeurt er niks (mooist zou zijn dat je dan gelijk naar je invoerscherm gaat) en kan je alleen met de herstelknop iets doen, waarmee hetzelfde oppupscherm nóg eens verschijnt. Hierin is het vinkje wél al aan, maar kom je weer alleen met de herstelknop hieruit. Gelukkig wel dan in het invoerscherm. (N.B. Wanneer je die automatische GPS niet aangevinkt hebt, verschijnt deze dubbele oppupscherm élke keer).
3) Het is mij trouwens niet duidelijk of de GPS ook weer automatisch uitgezet wordt door Obsmapp bij het afsluiten van het programma. Als dat wel al gebeurt zou het handig zijn om te vermelden dat dat gebeurt bij de aanvinkknop voor die automatische GPS-aanzet-functie. Als Obsmapp de GPS niet automatisch uitzet bij afsluiting, zou het erg handig zijn om dat alsnog in te bouwen. :angel:
m.v.g. Jan-Jaap Spaargaren
Is in 1.2.2 allemaal veranderd
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:55:14 PM
OK, fair enough. Maar bij het openingsscherm van Obsmapp valt niet te scrollen. Wat daar onderaan geschreven is, kan toch een stuk hoger geplaatst worden? Er is nog genoeg ruimte op dat scherm, zeker als het plaatje van Obsmapp iets kleiner is.... 'Versie 1.2.' kan ook nog ietsje omhoog. Je ziet, ik ben erg benieuwd wat er staat! ;)
Die kleinere afbeeldingen zijn er, maar Android beslist zelf wanneer die getoond worden. Klaarblijkelijk gebeurt dat op de Legend nét niet helemaal goed.
Stuur een boze brief naar Google ;)
Zonder gekheid, lijk me niet zo'n heel groot issue...
Citaat van: Alex Kwak op november 20, 2011, 18:48:08 PM
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 20, 2011, 15:48:48 PM
Nog een enkel bug;
1) Ik heb bij mijn instellingen aangevinkt dat Obsmapp automatisch de GPS aanzet bij gebruik. Meestal doet hij dat ook. Echter als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie, doe ik b.v. na navigatiegebruik om de batterij te sparen), en ik open Obsmap komt er een oppupscherm waarbij je een melding staat dat de GPS uit staat en dat je die daarmee kan aanvinken :huh:. Dat zou dus toch niet moeten?
2) als je het dan daadwerkelijk aanvinkt gebeurt er niks (mooist zou zijn dat je dan gelijk naar je invoerscherm gaat) en kan je alleen met de herstelknop iets doen, waarmee hetzelfde oppupscherm nóg eens verschijnt. Hierin is het vinkje wél al aan, maar kom je weer alleen met de herstelknop hieruit. Gelukkig wel dan in het invoerscherm. (N.B. Wanneer je die automatische GPS niet aangevinkt hebt, verschijnt deze dubbele oppupscherm élke keer).
3) Het is mij trouwens niet duidelijk of de GPS ook weer automatisch uitgezet wordt door Obsmapp bij het afsluiten van het programma. Als dat wel al gebeurt zou het handig zijn om te vermelden dat dat gebeurt bij de aanvinkknop voor die automatische GPS-aanzet-functie. Als Obsmapp de GPS niet automatisch uitzet bij afsluiting, zou het erg handig zijn om dat alsnog in te bouwen. :angel:
m.v.g. Jan-Jaap Spaargaren
Is in 1.2.2 allemaal veranderd
Ik heb net Obsmapp bijgewerkt tot 1.2.2 (Nadat Market is 'vernieuwd' krijg ik geen automatische update-meldingen meer).
Ik zie dat het inderdaad allemaal verholpen is:duim: :duim:
Helaas echter: als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie), en ik open Obsmap blijkt dat de GPS nu helemaal niet meer aangaat! :rolleye: In de werkbalk van de telefoon bovenin zie je ook geen GPS-symbooltje die actief zou moeten zoeken. Dat was voorheen wel zo. Als ik met de hand de GPS weer aanzet (telefoonfunctie) en Obsmapp weer aanzet doet alles het wel weer.... (En ja, ik heb aangevinkt staan dat de GPS automatisch aan moet.)
m.v.g. Jan-Jaap
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 21, 2011, 10:01:10 AM
Helaas echter: als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie), en ik open Obsmap blijkt dat de GPS nu helemaal niet meer aangaat! :rolleye: In de werkbalk van de telefoon bovenin zie je ook geen GPS-symbooltje die actief zou moeten zoeken. Dat was voorheen wel zo. Als ik met de hand de GPS weer aanzet (telefoonfunctie) en Obsmapp weer aanzet doet alles het wel weer.... (En ja, ik heb aangevinkt staan dat de GPS automatisch aan moet.)
m.v.g. Jan-Jaap
??? Maar dit klopt toch precies met de instellingen? GPS AAN in het menu van je foon betekent dat applicaties de GPS aan mogen roepen(aanzetten). Als je die optie uitzet dan mag Obsmapp niet meer gebruik maken van de GPS.
Citaat van: jbr op november 21, 2011, 10:17:56 AM
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 21, 2011, 10:01:10 AM
Helaas echter: als ik handmatig de GPS aan- en uit heb gezet (telefoonfunctie), en ik open Obsmap blijkt dat de GPS nu helemaal niet meer aangaat! :rolleye: In de werkbalk van de telefoon bovenin zie je ook geen GPS-symbooltje die actief zou moeten zoeken. Dat was voorheen wel zo. Als ik met de hand de GPS weer aanzet (telefoonfunctie) en Obsmapp weer aanzet doet alles het wel weer.... (En ja, ik heb aangevinkt staan dat de GPS automatisch aan moet.)
m.v.g. Jan-Jaap
??? Maar dit klopt toch precies met de instellingen? GPS AAN in het menu van je foon betekent dat applicaties de GPS aan mogen roepen(aanzetten). Als je die optie uitzet dan mag Obsmapp niet meer gebruik maken van de GPS.
Als dit klopt wat je zegt is het helemaal goed. Maar gebruikt de telefoon niet extra stroom als de GPS AAN staat? Weet je zeker dat er alleen stroom gebruikt wordt als een applicatie er gebruik van maakt? Juist daarom zet ik hem wel eens met de hand uit.
De Obsmapp 1.2.1 zette de GPS trouwens wél aan als de GPS met het menu van de foon op UIT was gezet..... :rolleye:
m.v.g. Jan-Jaap
Jan-Jaap
als je dit allemaal uitvoert
http://www.wikihow.com/Save-Battery-Power-on-an-Android
gaat die vast 1 week mee, maar kun je niets meer
Je hebt een smartphone gekocht dan wil je d`r ook wat mee doen zonder elke keer op een hoop knopjes te moeten drukken.
Citaat van: hiskodevries op november 21, 2011, 13:05:56 PM
Je hebt een smartphone gekocht dan wil je d`r ook wat mee doen zonder elke keer op een hoop knopjes te moeten drukken.
Precies!!!!
Daarom dus de GPS op de telefoon standaard op UIT. Obsmapp moet hem dan alleen aanzetten als het nodig is, precies zoals versie 1.2.1 al deed! ;)
m.v.g. Jan-Jaap
Uit de link die Hisko gaf:
Use the Power Control widget. (Home screen » Menu » Add » Widgets » Power control) As of Android 1.6, there is a widget that you can place on any one of your home screens that gives you quick control buttons for Wifi, Bluetooth, GPS, Push sync, and screen brightness (three levels). Use this to control your settings and turn them off to save battery power, as stated above. This is a nice easy shortcut.
Deze gebruik ik zelf ook en maakt het aan en uit zetten van de GPS heel eenvoudig.
groeten, Erik
Citaat van: ejslootweg op november 21, 2011, 14:48:59 PM
Uit de link die Hisko gaf:
Use the Power Control widget. (Home screen » Menu » Add » Widgets » Power control) As of Android 1.6, there is a widget that you can place on any one of your home screens that gives you quick control buttons for Wifi, Bluetooth, GPS, Push sync, and screen brightness (three levels). Use this to control your settings and turn them off to save battery power, as stated above. This is a nice easy shortcut.
Deze gebruik ik zelf ook en maakt het aan en uit zetten van de GPS heel eenvoudig.
groeten, Erik
Weet ik, gebruik ik ook al. Maar je mist the point. Waarom zou je dat zelf steeds moeten doen, als de app het al voor je kan doen.
m.v.g. Jan-Jaap
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 21, 2011, 13:59:12 PM
Citaat van: hiskodevries op november 21, 2011, 13:05:56 PM
Je hebt een smartphone gekocht dan wil je d`r ook wat mee doen zonder elke keer op een hoop knopjes te moeten drukken.
Precies!!!!
Daarom dus de GPS op de telefoon standaard op UIT. Obsmapp moet hem dan alleen aanzetten als het nodig is, precies zoals versie 1.2.1 al deed! ;)
m.v.g. Jan-Jaap
Citaat van: ejslootweg op november 21, 2011, 14:48:59 PM
Uit de link die Hisko gaf:
Use the Power Control widget. (Home screen » Menu » Add » Widgets » Power control) As of Android 1.6, there is a widget that you can place on any one of your home screens that gives you quick control buttons for Wifi, Bluetooth, GPS, Push sync, and screen brightness (three levels). Use this to control your settings and turn them off to save battery power, as stated above. This is a nice easy shortcut.
Deze gebruik ik zelf ook en maakt het aan en uit zetten van de GPS heel eenvoudig.
groeten, Erik
I
In plaats van de power control widget kan je ook de locatie widget zetten op het home screen , daarmee kan je de gps uitzetten en aanzetten alsmede ook de agps.
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 21, 2011, 13:01:29 PM
Als dit klopt wat je zegt is het helemaal goed. Maar gebruikt de telefoon niet extra stroom als de GPS AAN staat? Weet je zeker dat er alleen stroom gebruikt wordt als een applicatie er gebruik van maakt? Juist daarom zet ik hem wel eens met de hand uit.
De Obsmapp 1.2.1 zette de GPS trouwens wél aan als de GPS met het menu van de foon op UIT was gezet..... :rolleye:
m.v.g. Jan-Jaap
Nou, volgens mij staat je GPS dus niet AAN, ook als je android-settings-optie aan zegt. Alleen als er een app is die die GPS ook daadwerkelijk wil gebruiken (en dan kun je zien op een Desire HD dat het GPS icoontje knippert /aan staat boven in je statusbalk). Ik kan me (haast) niet voorstellen dat dat in 1.2.1. wel zo werkte (dan zou een app buiten de settings om aan de GPS kunnen komen.. zeer ongewenst).
groet,
Jos
Citaat van: jbr op november 21, 2011, 18:34:46 PM
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 21, 2011, 13:01:29 PM
Als dit klopt wat je zegt is het helemaal goed. Maar gebruikt de telefoon niet extra stroom als de GPS AAN staat? Weet je zeker dat er alleen stroom gebruikt wordt als een applicatie er gebruik van maakt? Juist daarom zet ik hem wel eens met de hand uit.
De Obsmapp 1.2.1 zette de GPS trouwens wél aan als de GPS met het menu van de foon op UIT was gezet..... :rolleye:
m.v.g. Jan-Jaap
Nou, volgens mij staat je GPS dus niet AAN, ook als je android-settings-optie aan zegt. Alleen als er een app is die die GPS ook daadwerkelijk wil gebruiken (en dan kun je zien op een Desire HD dat het GPS icoontje knippert /aan staat boven in je statusbalk). Ik kan me (haast) niet voorstellen dat dat in 1.2.1. wel zo werkte (dan zou een app buiten de settings om aan de GPS kunnen komen.. zeer ongewenst).
groet,
Jos
OK, ik geloof dat je gelijk hebt! Ik zal voorlopig dus de GPS op de telefoon op AAN zetten en kijk of de batterij dan niet heel snel leeg loopt als geen app er gebruik van maakt.
Maar.... Als dan de GPS op UIT staat en je zet Obsmapp aan, zou je dus in dat geval een oppupscherm moeten krijgen dat de GPS uit staat en dat gebeurt dus nu niet. Sterker nog, Obsmapp opent gewoon en de gemiddelde gebruiker snapt dan niet waarom er geen fix komt en hij/zij geen waarneming kan opslaan....Dat gebeurde in versie 1.2.1 wel en dat bedoelde ik ook met dat deze versie de GPS aanzette; ik zei het dus verkeerd en moest zeggen dat er dus een oppupscherm kwam waarin je de GPS alsnog aan kon zetten.
m.v.g. Jan-Jaap
Citaat van: Jan-Jaap Spaargaren op november 22, 2011, 22:16:16 PM
Maar.... Als dan de GPS op UIT staat en je zet Obsmapp aan, zou je dus in dat geval een oppupscherm moeten krijgen dat de GPS uit staat en dat gebeurt dus nu niet. Sterker nog, Obsmapp opent gewoon en de gemiddelde gebruiker snapt dan niet waarom er geen fix komt en hij/zij geen waarneming kan opslaan....Dat gebeurde in versie 1.2.1 wel en dat bedoelde ik ook met dat deze versie de GPS aanzette; ik zei het dus verkeerd en moest zeggen dat er dus een oppupscherm kwam waarin je de GPS alsnog aan kon zetten.
m.v.g. Jan-Jaap
Inderdaad, dat was me ook opgevallen: in vorige versies werd je er aan herinnerd dat de GPS nog aangezet moest worden, bij deze versie ("netwerkfix") springt-ie niet naar het GPS-instellngscherm om in te zetten.
Ik zet de GPS in Android zelf liever uit als ik hem niet nodig heb.
Als de GPS wel aanstaat is de GPS-fix overigens retesnel ---> :duim:
Alex,
Had je er al naar gekeken?
Zie mijn berichtjes, in dit draadje, een pagina terug.
Je had nog geen antwoord gegeven op mijn vraag
of ik dit moet blijven testen.
Ik kreeg ook nog de melding OSM-kaart niet gevonden,
na een zwart scherm. Naar mijn idee gaat er iets niet helemaal
lekker met de OSM-kaart.
Bij Google-maps werkt alles goed.
Tot en met de vorige versie werd je inderdaad naar het instellingenscherm van de gps geleid als deze niet aan was. Daar had je overigens maar 1 optie: aanzetten die gps, want anders kwam je telkens terug op dat scherm... Een echte bug dus.
Met name ook omdat je nu ook een fix kunt krijgen op basis van netwerkinformatie is dat eruit gehaald.
Een wellicht nog belangrijker overweging is dat je op Android-nivo aan kunt geven of de gps gebruikt mag worden. Die gps gaat pas echt aan op het moment dat een applicatie daar om vraagt!
Al met al: het is inderdaad anders dan in de vorige versies, maar daarom nog niet per definitie fout ;)
Citaat van: chatman op november 23, 2011, 17:52:36 PM
Had je er al naar gekeken?
Naar de fout bij OSM heb ik nog niet echt kunnen kijken. dat soort dingen kosten tijd...
Citaat van: Alex Kwak op november 23, 2011, 17:58:49 PM
Citaat van: chatman op november 23, 2011, 17:52:36 PM
Had je er al naar gekeken?
Naar de fout bij OSM heb ik nog niet echt kunnen kijken. dat soort dingen kosten tijd...
Prima, ik wacht het rustig af en blijf het testen in de komende versies.
Hoi,
Ik heb van de week de nieuwste versie van obsmapp van android market gedownload (1.2.2). Ik kom op mijn telefoon nu niet meer bij mijn overzicht van ingevoerde waarnemingen. Kan ze dus niet bewerken, laat staan uploaden. Ik krijg alleen een mogelijkheid om naar 'instellingen' of 'soortgroep' te gaan.
Citaat van: Gerben Mensink op november 25, 2011, 17:29:55 PM
Ik heb van de week de nieuwste versie van obsmapp van android market gedownload (1.2.2). Ik kom op mijn telefoon nu niet meer bij mijn overzicht van ingevoerde waarnemingen. Kan ze dus niet bewerken, laat staan uploaden. Ik krijg alleen een mogelijkheid om naar 'instellingen' of 'soortgroep' te gaan.
Dan heb je waarschijnlijk de optie "Ga meteen naar invoeren" aanstaan. Je zit dan in het invoerscherm, en je kan met de back-toets naar het overzichtsscherm.
It's not a bug, it's a feature ;)
Thnx, ben weer wakker ::)
De ultieme plek om bugs te melden is natuurlijk morgen bij de Landelijke Dag van het Sovon!
http://www.sovon.nl/default.asp?id=263
Los je ze dan ter plekke op?
Nee, je moet altijd laten denken dat dat heel moeilijk is en heel veel tijd kost ;)
En ik kan dan vooral goed uitleggen waarom het geen bug is, maar een feature! ;D
Ik heb vandaag wel weer een aantal bugs gevonden:
- gps locatie wordt wel gezocht bij het wijzigen van een waarneming (weet niet of die locatie wordt opgesagen). Zoeken is dus ook niet nodig.
- wijzigen van een waarneming kan alleen met de ingestelde soortgroep en niet per se die van de soortgroep van de betreffende waarneming
- als je uit standby komt, dan zegt het gps icoontje dat je een fix hebt (groen) terwijl dit een oude fix is en er geen signaal gezocht wordt (dus nadat ik handmatig de gps heb uitgezet in de app)
- vanuit het invoerscherm kan ik niet (meer?) via het menu terug naar het overzicht. Alleen via de terug toets van android.
Citaat van: Thijs Fijen op november 26, 2011, 18:42:59 PM
- vanuit het invoerscherm kan ik niet (meer?) via het menu terug naar het overzicht. Alleen via de terug toets van android.
Ja die bug dat daar een menu-item voor was is verwijderd ;)
Citaat van: Alex Kwak op november 26, 2011, 18:45:41 PM
Citaat van: Thijs Fijen op november 26, 2011, 18:42:59 PM
- vanuit het invoerscherm kan ik niet (meer?) via het menu terug naar het overzicht. Alleen via de terug toets van android.
Ja die bug dat daar een menu-item voor was is verwijderd ;)
Dat is prima dan, het werkt zo ook.
De rest lijkt me wel handig als dat tzt verwerkt wordt ;)
Citaat van: Thijs Fijen op november 27, 2011, 00:02:55 AM
Dat is prima dan, het werkt zo ook.
Nee, zo hoort het te werken! Het is anders dan het was, maar dat is niet per definitie fout ;)
Citaat van: Thijs Fijen op november 27, 2011, 00:02:55 AM
De rest lijkt me wel handig als dat tzt verwerkt wordt ;)
Ik kijk hier zeker naar, zie ook http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=170751.msg1095199#msg1095199
Bugje:
- start invoeren van een waarneming, kies de "roos" (locatie-icoontje), tik de terug knop aan, en je krijgt de melding "Fout, OpenStreetMaps Niet gevonden".
Citaat van: jbr op november 27, 2011, 19:07:06 PM
Bugje:
- start invoeren van een waarneming, kies de "roos" (locatie-icoontje), tik de terug knop aan, en je krijgt de melding "Fout, OpenStreetMaps Niet gevonden".
Fixed in 1.2.3
http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=170751.msg1095199#msg1095199
Citaat van: Thijs Fijen op november 26, 2011, 18:42:59 PM
- gps locatie wordt wel gezocht bij het wijzigen van een waarneming (weet niet of die locatie wordt opgesagen). Zoeken is dus ook niet nodig.
Fixed in 1.2.3
http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=170751.msg1095199#msg1095199
Citaat van: Thijs Fijen op november 26, 2011, 18:42:59 PM
- wijzigen van een waarneming kan alleen met de ingestelde soortgroep en niet per se die van de soortgroep van de betreffende waarneming
Wijzigenscherm wederom verbeterd. Vanaf versie 1.2.3 kan je zelf een soortgroep kiezen bij het wijzigen van een waarneming.
http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=170751.msg1095199#msg1095199
Weet niet zo goed of het een bug is, zo niet dan is het wel heel handig als het verholpen kan worden (zeker nu de precisie wordt meegestuurd)
- Ik kan waarnemingen met een precisie van over de kilometer gewoon invoeren. Mijns inziens mag dat echt niet meer dan 100 meter zijn.
Citaat van: Thijs Fijen op november 30, 2011, 16:34:43 PM
Mijns inziens mag dat echt niet meer dan 100 meter zijn.
Lastig, bij een overvliegende vogel lijkt me dat geen probleem, bij een plant zeker wel. Waar leg je de grens?
Bij m.waarneming.nl lag de grens op 500 meter. Hiermee voorkom je dat je alleen op netwerk iets invoert..
Ik heb een bug gevonden in Obsmapp 1.2.2. De datum van 'embargo tot' staat nu automatisch op '4-13-2011'. Als je de datum dan selecteert om het te wijzigen, loopt Obsmapp vast. Als je op 'OK' drukt wordt de datum wel omgezet in '4-1-2012'.
Citaat van: Jan vH op december 04, 2011, 13:53:05 PM
De datum van 'embargo tot' staat nu automatisch op '4-13-2011'.
Dat is wel heel knullig..
Citaat van: Alex Kwak op december 04, 2011, 13:58:42 PM
Citaat van: Jan vH op december 04, 2011, 13:53:05 PM
De datum van 'embargo tot' staat nu automatisch op '4-13-2011'.
Dat is wel heel knullig..
Niet getest, maar op 31-10-2011 stond 'ie waarschijnlijk ook al op 31-11-2011...
Inmiddels gefixed in ObsMapp 1.2.3
Sinds ik update gedaan heb (1.2.2) wordt de handmatige aanduiding van plaats (via google maps of openstreetmaps) vaak overruled door de plaatsbepaling via netwerk. De gps in het toestel doet dat niet, maar dus wel de plaatsbepaling via netwerk en zo komen mijn waarnemingen ergens anders terecht dan waar ik ze wil. Maar het is niet altijd zo... soms blijft de locatie ook hetzelfde eenmaal ik het handmatig heb aangeduid; ben er nog niet uit wanneer de locatie verspringt of wanneer niet.
Citaat van: Lanius op december 07, 2011, 12:55:54 PM
Sinds ik update gedaan heb (1.2.2) wordt de handmatige aanduiding van plaats (via google maps of openstreetmaps) vaak overruled door de plaatsbepaling via netwerk. De gps in het toestel doet dat niet, maar dus wel de plaatsbepaling via netwerk en zo komen mijn waarnemingen ergens anders terecht dan waar ik ze wil. Maar het is niet altijd zo... soms blijft de locatie ook hetzelfde eenmaal ik het handmatig heb aangeduid; ben er nog niet uit wanneer de locatie verspringt of wanneer niet.
Dat zou inderdaad niet mogen gebeuren. Mocht je er achter komen wanneer dat fout gaat hoor ik het graag.
Ik neem het in ieder geval op in de todo-lijst.
Ik heb ondertussen update tot 1.2.3.
bij instellingen / locatie instellingen Staat volgende aangevinkt:
(http://img202.imageshack.us/img202/338/screen1bj.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/202/screen1bj.jpg)
ik open het waarnemingscherm, ik duid onmiddellijk handmatig de juiste locatie aan (bv via openstreetmaps), voer waarneming in, tot dan ok, want plaatsbepaling is plaats waar ik het handmatig heb aangeduid.
(http://img545.imageshack.us/img545/4558/screen2vm.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/545/screen2vm.jpg/)
Ik klik op opslaan. En nu wordt de plaatsbepaling terug actief (zie geel symbool onderstaand screenshot... als ik lang genoeg wacht schiet ook gps in actie met groen symbooltje en nauwkeurigheid tot 10 m ofzo)
(http://img88.imageshack.us/img88/4508/screen3lo.th.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/88/screen3lo.jpg)
(http://imageshack.us/photo/my-images/811/sc20111209141827.png/)
Bij de vorige versies 1.2.1 (en eerder) had ik dat niet.
Ik zou nochtans graag op zelfde locatie verder invoeren (als ik locatie opnieuw wil laten bepalen, klik ik normaal gezien op dat locatiesymbooltje tot ik gps zie met paarse boogjes (die dan groen worden bij een fix).
Is dat nu een bug, of moet ik ergens een instelling wijzigen? Problemen zijn begonnen met versie 1.2.2. Ik dacht eerst dat ik bij eerste waarneming moest wachten tot hij een fix heeft en pas erna plaatsaanduiding doen, maar zelfs na een eerste fix, en erna plaatsbepaling, springt hij bij 2de waarneming weer op huidige locatie.
Ik heb trouwens indruk dat plaatsbepaling sinds het ook werk met netwerkgegevens véél trager is geworden. Ipv 5 seconden wachten tot exacte fix, is het nu 10-30 seconden wachten. Misschien plaatsbepaling via netwerkgegevens uitzetbaar maken? Of ligt het daar niet aan?
edit: heb met tumbnails gewerkt
- Edit door Alex: gepoogd je afbeeldingen zichtbaar te maken, bleek driemaal dezelfde te zijn... -
davy, geen screenshot te zien
nu wel hoop ik?
Ik heb nog geen tijd gehad om het te reproduceren, maar alvast opgenomen in lijst voor 1.3.0:
http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=171399.msg1100034#msg1100034
Citaat van: Lanius op december 09, 2011, 14:31:57 PM
Ik heb trouwens indruk dat plaatsbepaling sinds het ook werk met netwerkgegevens véél trager is geworden. Ipv 5 seconden wachten tot exacte fix, is het nu 10-30 seconden wachten. Misschien plaatsbepaling via netwerkgegevens uitzetbaar maken? Of ligt het daar niet aan?
Blijkbaar is in eerste instantie je netwerk-fix beter dan de gps-fix. En de beste fix wordt getoond.
Ik heb van de week een rapport verzonden via v1.2.3. De app crash namelijk als gekozen wordt voor 'waarneming wijzigen'. Heb je dat rapport ontvangen Alex?
Citaat van: Stijn Eikelboom op december 09, 2011, 22:45:20 PM
Ik heb van de week een rapport verzonden via v1.2.3. De app crash namelijk als gekozen wordt voor 'waarneming wijzigen'. Heb je dat rapport ontvangen Alex?
Je bedoeld het eerste punt van deze: http://forum.waarneming.nl/smf/index.php?topic=171399.0 ?
Ah, ik had niet begrepen dat 'niet kunnen wijzigen' in dit geval betekent dat de app crasht. Fijn dat het straks gefixed is!
Als het goed is gaat het alleen om oude waarnemingen. Waarnemingen gemaakt met 1.2.3 zelf kunnen wel worden gewijzigd.
Citaat van: Alex Kwak op december 10, 2011, 10:05:42 AM
Als het goed is gaat het alleen om oude waarnemingen. Waarnemingen gemaakt met 1.2.3 zelf kunnen wel worden gewijzigd.
Het gaat inderdaad om oude waarnemingen.
Die moet je ook uploaden en niet bewaren
Citaat van: hiskodevries op december 10, 2011, 15:15:31 PM
Die moet je ook uploaden en niet bewaren
Ik vergeet ook wel eens iets Hisko. En had ze nu even bewaard voor evt. bugreport. Ze zijn nu in elk geval geupload ;)
Ik heb een Smasung Galaxy gio, met de app. Maar bij mij wordt het begin scherm (Waar het obsmapp teken staat en de gene die het gemaakt hebben) maar voor de helft weergegeven. Ik zie alleen het teken en het bovenste deel van de eerste regel die er onder staat. Niet dat ik het erg vindt, maar niet zo 'respectvol' voor de maker(s). Zou fijn zijn als dit kan worden aangepast.
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 14:06:26 PM
Ik heb een Smasung Galaxy gio, met de app. Maar bij mij wordt het begin scherm (Waar het obsmapp teken staat en de gene die het gemaakt hebben) maar voor de helft weergegeven. Ik zie alleen het teken en het bovenste deel van de eerste regel die er onder staat. Niet dat ik het erg vindt, maar niet zo 'respectvol' voor de maker(s). Zou fijn zijn als dit kan worden aangepast.
Ligt aan je schermresolutie denk ik.
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 14:06:26 PM
Ik heb een Smasung Galaxy gio, met de app. Maar bij mij wordt het begin scherm (Waar het obsmapp teken staat en de gene die het gemaakt hebben) maar voor de helft weergegeven. Ik zie alleen het teken en het bovenste deel van de eerste regel die er onder staat. Niet dat ik het erg vindt, maar niet zo 'respectvol' voor de maker(s). Zou fijn zijn als dit kan worden aangepast.
Gebruik je je toestel misschien in landscape?
Citaat van: Alex Kwak op december 26, 2011, 14:17:08 PM
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 14:06:26 PM
Ik heb een Smasung Galaxy gio, met de app. Maar bij mij wordt het begin scherm (Waar het obsmapp teken staat en de gene die het gemaakt hebben) maar voor de helft weergegeven. Ik zie alleen het teken en het bovenste deel van de eerste regel die er onder staat. Niet dat ik het erg vindt, maar niet zo 'respectvol' voor de maker(s). Zou fijn zijn als dit kan worden aangepast.
Gebruik je je toestel misschien in landscape?
Um, wat is dat ?
Citeer
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 14:18:45 PM
Gebruik je je toestel misschien in landscape?
Um, wat is dat ?
Ehh, breedte groter dan hoogte, horizontaal.
Dit probleem doet zich alleen voor bij het begin van de app, voor de rest nergens. Is er een mogelijkheid om dit zelf aan te passen?
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 14:30:15 PM
Dit probleem doet zich alleen voor bij het begin van de app, voor de rest nergens. Is er een mogelijkheid om dit zelf aan te passen?
Nee
Oke, maakt mij voor de rest ook niks uit hoor ;)
Reageer nog even op mijn bericht van 14:27:38
Vandaag viel mij het volgende op: Bij het draaien van het invoer-scherm (staand-liggend en vv) verschijnt de netwerk-fix ook als er al een gps-fix is (of een map-fix). Of er ook daadwerkelijk opnieuw een locatie wordt gezocht weet ik niet, toen ik er op lette was er na een seconde of twee weer een gps-fix.
Hoewel de netwerk-fix supersnel werkt (en de gps-fix enorm versnelt) voelt het wel erg opdringerig, alsof de functie bij iedere handeling wordt aangezwengeld. Misschien dat het probleem zich vanzelf oplost als de 'netwerk-fix vs vaste locatie/maps locatie'-bug er uit is.
Citaat van: joostdejong op december 26, 2011, 14:41:52 PM
Vandaag viel mij het volgende op: Bij het draaien van het invoer-scherm (staand-liggend en vv) verschijnt de netwerk-fix ook als er al een gps-fix is (of een map-fix). Of er ook daadwerkelijk opnieuw een locatie wordt gezocht weet ik niet, toen ik er op lette was er na een seconde of twee weer een gps-fix.
Bij het draaien van het scherm wordt het scherm helemaal opnieuw opgebouwd, en is de applicatie 'vergeten' of er een fix is. Dit is een eigenschap van Android.
Vandaar dat 'ie even weer nodig heeft om te bepalen wat voor fix er precies is. En dat is dus heel snel gebeurd.
Waar kan ik zien of mijn mobiel op landscape staat?
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 15:10:28 PM
Waar kan ik zien of mijn mobiel op landscape staat?
Houd je 'm horizontaal vast of verticaal?
Citaat van: Alex Kwak op december 26, 2011, 15:30:01 PM
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 15:10:28 PM
Waar kan ik zien of mijn mobiel op landscape staat?
Houd je 'm horizontaal vast of verticaal?
Normaal verticaal, soms horizontaal.
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 15:43:56 PM
Citaat van: Alex Kwak op december 26, 2011, 15:30:01 PM
Citaat van: wouteren3 op december 26, 2011, 15:10:28 PM
Waar kan ik zien of mijn mobiel op landscape staat?
Houd je 'm horizontaal vast of verticaal?
Normaal verticaal, soms horizontaal.
Ok. En in beide situaties past het logo + tekst van het openingsscherm niet?
Bij de app hou ik mijn mobiel altijd verticaal vast. Net even geprobeerd horizontaal en dan zie ik alleen het teken maar geen tekst
Citaat van: Alex Kwak op december 26, 2011, 14:49:58 PM
Bij het draaien van het scherm wordt het scherm helemaal opnieuw opgebouwd, en is de applicatie 'vergeten' of er een fix is. Dit is een eigenschap van Android.
Vandaar dat 'ie even weer nodig heeft om te bepalen wat voor fix er precies is. En dat is dus heel snel gebeurd.
Stom dat Android dat doet, maar dus niks aan te doen. Speelt hetzelfde bij de 'overrule'-bug?
Ik heb vandaag zo'n 100 waarnemingen ingevoerd met ObsMapp. Daarvan hebben 5 waarnemingen een verkeerde locatie. Ik had 'zet gps tijdelijk stop bij verlaten applicatie' voor het eerst uitstaan. De gps meter gaf steeds een nauwkeurigheid rond de 10 meter. Hoe kan het dat er dan toch een paar waarnemingen verkeerd staan. Deze Waarneming (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388818) bijvoorbeeld heb ik ingevoerd in de haven van IJmuiden...
Bij een vorige versie veranderde de kleur van de GPS signalen in ObsMapp naar paars als de GPS locatie nog niet ververst was. Dit is er nu niet meer, terwijl ik dat wel erg handig vond. Is dat er per ongeluk uitgegaan of is dat er met een reden uitgehaald?
Citaat van: firecrest op januari 02, 2012, 16:58:26 PM
Ik heb vandaag zo'n 100 waarnemingen ingevoerd met ObsMapp. Daarvan hebben 5 waarnemingen een verkeerde locatie. Ik had 'zet gps tijdelijk stop bij verlaten applicatie' voor het eerst uitstaan. De gps meter gaf steeds een nauwkeurigheid rond de 10 meter. Hoe kan het dat er dan toch een paar waarnemingen verkeerd staan. Deze Waarneming (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388818) bijvoorbeeld heb ik ingevoerd in de haven van IJmuiden...
Bij een vorige versie veranderde de kleur van de GPS signalen in ObsMapp naar paars als de GPS locatie nog niet ververst was. Dit is er nu niet meer, terwijl ik dat wel erg handig vond. Is dat er per ongeluk uitgegaan of is dat er met een reden uitgehaald?
Ik heb hier ook problemen mee.
Weet je nog wat voor coordinaten en met name welke afwijking getoond werd?
Citaat van: Alex Kwak op januari 02, 2012, 18:04:29 PM
Weet je nog wat voor coordinaten en met name welke afwijking getoond werd?
Coordinaten weet ik niet uit mijn hoofd. De afwijking weet ik ook niet precies maar zat waarschijnlijk tussen de 3 en 50 meter. Bij de meeste waarnemingen zat het tussen de 3 en de 10. Andere waarnemingen voor en na deze waarneming staan wel op minder dan 10 meter nauwkeurig. Dit (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388819) is de vorige waarneming van 2 minuten eerder en de pijl staat hier op zo'n 5 meter nauwkeurig.
Citaat van: firecrest op januari 05, 2012, 14:32:44 PM
Citaat van: Alex Kwak op januari 02, 2012, 18:04:29 PM
Weet je nog wat voor coordinaten en met name welke afwijking getoond werd?
Coordinaten weet ik niet uit mijn hoofd. De afwijking weet ik ook niet precies maar zat waarschijnlijk tussen de 3 en 50 meter. Bij de meeste waarnemingen zat het tussen de 3 en de 10. Andere waarnemingen voor en na deze waarneming staan wel op minder dan 10 meter nauwkeurig. Dit (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388819) is de vorige waarneming van 2 minuten eerder en de pijl staat hier op zo'n 5 meter nauwkeurig.
Op je sd-kaart staat in de directory "obsmapp" staan de verzonden waarnemingen. Vanaf versie 1.2.3 staat daarin ook de nauwkeurigheid. Zou je het betreffende bestand op kunnen zoeken en naar me kunnen mailen: info@alexkwak.nl
Citaat van: Alex Kwak op januari 05, 2012, 18:55:29 PM
Citaat van: firecrest op januari 05, 2012, 14:32:44 PM
Citaat van: Alex Kwak op januari 02, 2012, 18:04:29 PM
Weet je nog wat voor coordinaten en met name welke afwijking getoond werd?
Coordinaten weet ik niet uit mijn hoofd. De afwijking weet ik ook niet precies maar zat waarschijnlijk tussen de 3 en 50 meter. Bij de meeste waarnemingen zat het tussen de 3 en de 10. Andere waarnemingen voor en na deze waarneming staan wel op minder dan 10 meter nauwkeurig. Dit (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388819) is de vorige waarneming van 2 minuten eerder en de pijl staat hier op zo'n 5 meter nauwkeurig.
Op je sd-kaart staat in de directory "obsmapp" staan de verzonden waarnemingen. Vanaf versie 1.2.3 staat daarin ook de nauwkeurigheid. Zou je het betreffende bestand op kunnen zoeken en naar me kunnen mailen: info@alexkwak.nl
Done :right:
Citaat van: firecrest op januari 08, 2012, 22:47:33 PM
Citaat van: Alex Kwak op januari 05, 2012, 18:55:29 PM
Citaat van: firecrest op januari 05, 2012, 14:32:44 PM
Citaat van: Alex Kwak op januari 02, 2012, 18:04:29 PM
Weet je nog wat voor coordinaten en met name welke afwijking getoond werd?
Coordinaten weet ik niet uit mijn hoofd. De afwijking weet ik ook niet precies maar zat waarschijnlijk tussen de 3 en 50 meter. Bij de meeste waarnemingen zat het tussen de 3 en de 10. Andere waarnemingen voor en na deze waarneming staan wel op minder dan 10 meter nauwkeurig. Dit (http://waarneming.nl/waarneming/view/62388819) is de vorige waarneming van 2 minuten eerder en de pijl staat hier op zo'n 5 meter nauwkeurig.
Op je sd-kaart staat in de directory "obsmapp" staan de verzonden waarnemingen. Vanaf versie 1.2.3 staat daarin ook de nauwkeurigheid. Zou je het betreffende bestand op kunnen zoeken en naar me kunnen mailen: info@alexkwak.nl
Done :right:
De betreffende waarneming is gedaan met een nauwkeurigheid van 3047 meter! In werkelijkheid dus nog meer (10km of zo?), maar duidelijk dat het aan de zeer slechte fix op dat moment lag.
Voor ObsMapp 1.4 staat een maximale onnauwkeurigheid op de planning, dan is dit probleem voorbij.