Hallo
Als ik een lijstje uit observado wil downloaden dan krijg ik bij meerdere waarnemingen van Lesbos de volgende gebieden:
Area: Greece / Griekenland
municipal: Turkey- Edirne
Province: Greece
Als ik op het scherm kijk staan wel de juiste gebieden vermeld.
Als voorbeeld de volgende waarneming
Area | Greece / Griekenland [GR] (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/32720) Greece - Lesbos (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/33206?from=2007-05-02&to=2007-05-02) Greece- Voreio Aigaio (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/70054?from=2007-05-02&to=2007-05-02) |
http://observado.org/waarneming/view/40113707 (http://observado.org/waarneming/view/40113707) geeft aan
Greece / Griekenland
Greece lesbos
Greece Voreio Aigaio
Hetzelfde bij Kenya
Area Kenya
Municipal Ethiopia- Oromiya
Province:Kenyazie
http://observado.org/waarneming/view/41845076 (http://observado.org/waarneming/view/41845076) Ook bij andere waarnemingen is het lijstje niet gelijk aan de gebieden die op het scherm staan.
Het lijkt wel of er met twee bestanden wordt gewerkt.
Is hier iets aan te doen?
Groeten Jan
Area | Greece / Griekenland [GR] (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/32720) Greece - Lesbos (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/33206?from=2007-05-02&to=2007-05-02) Greece- Voreio Aigaio (http://forum.waarneming.nl/gebied/view/70054?from=2007-05-02&to=2007-05-02) |
jan het klopt wel
in de export wordt het door jouw gekoppelde gebied getoont ( en bij oude waarnemingen waren niet veel meer dan landen aanwezig) + nog wat weinig ter zake doende velden in observado als gemeente (=provincie in observado) en provincie(=land in observado)
als je bij de waarneming zelf kijkt zie je eerst het aan waarneming gekoppelde gebied en daaronder de gebieden waar het punt nog meer invalt
je zou je waarnemingen kunnen verbeteren door in http://observado.org/waarneming/view/40113707 rechts op wijzig gebied te klikken
Citeerals je bij de waarneming zelf kijkt zie je eerst het aan waarneming gekoppelde gebied en daaronder de gebieden waar het punt nog meer invalt
je zou je waarnemingen kunnen verbeteren door in http://observado.org/waarneming/view/40113707 (http://observado.org/waarneming/view/40113707) rechts op wijzig gebied te klikken
Dit is met >20.000 waarnemingen is dit natuurlijk onbegonnen werk te meer daar er steeds weer nieuwe gebieden wordt aangemaakt.
Bij waarneming.nl had je toen een leuke PHP die je kon gebruiken voor al je waarnemingen die je niet op gebied of kmhok niveau ingevoerd had.
Het is natuurlijk veel leuker als een meer gedetailleerdere gebiedsnaam eraan gekoppeld is.
Maar ik heb geduld. Leuke wensen kosten soms veel tijd/werk.
:duim: :duim: :duim:
dag Hisko,
is het mogelijk om een kolom 'altitude' te verkrijgen bij het excel lijstje tijdens export van data ?
Bij oa dagvlinders is dit eigenlijk wel gewenste informatie bij het verkrijgen van data.
Kan deze kolom aangemaakt worden of zit deze verborgen bij de programmatie ?
Ik zou deze graag meekrijgen bij de export van de CSV lijst.
groeten,
Jurgen.
Jürgen, die data slaan we niet op, kunnen we dus ook niet in een excell opslaan. De functie altitude in het detailscherm is een externe functie.
dag Hisko,
jammer.
Er zijn geen plannen om dit in de toekomst te doen ?
Of je er zelf tijd in wilt steken weet ik niet, maar het een (gratis) GIS-pakket als QGIS kun je hoogtedata, coordinaten en heel veel meer eigenschappen van een waarneming zelf aan elkaar knopen.
Ik blijf een kolom 'hoogte' toch een heel belangrijk detail vinden en een gemis bij een export van dagvlinders.
Het is wel degelijk een heel belangrijk determinatie gegeven bij het onderscheiden van sommige soorten.
Zeker als je in de bergen aan het vlinderen bent.
Graag nogmaals een request voor de programmeurs van observado.org aub ?
Er bestaat ook wel een knop bij de waarneming zelf (onderaan het kaartje) maar dat werkt meer niet dan wel.
Citaat van: jurgencouckuyt op augustus 28, 2019, 12:23:55 PM
Ik blijf een kolom 'hoogte' toch een heel belangrijk detail vinden en een gemis bij een export van dagvlinders.
Het is wel degelijk een heel belangrijk determinatie gegeven bij het onderscheiden van sommige soorten.
Maar blijkbaar niet zo belangrijk om het zelf ff te googlen. Het zou moeten werken als je =G_ELEVATION(LatLng) in een cel zet.
https://oco-carbon.com/coding/altitude-in-excel-google-elevation-api/